Obálka audioknihy Sen Ockerwee

Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

STRACH O ŽIVOT JE TOU NEJMENŠÍ STAROSTÍ …

Hororový příběh odehrávající se v kalných vodách Misissippi. Kapitán Marsh a loďař York se musí vyrovnat se zlem, které na ně na jejich plavbě čeká.

Pravou jižanskou atmosféru tu můžete doslova krájet. Vzduch se tetelí horkem, širokou Mississippi brázdí velkolepé kolesové parníky, přístavy jsou plné lidí. Autorovy postavy v hororovém příběhu putují po kalných a mlhami zahalených vodách řeky až do míst tak děsivých, že strach o život je tou nejmenší z jejich starostí... Jak se kapitán Abner Marsh, který před nikým neuhne pohledem, a jeho obchodní partner Joshua York s ledovým ostřím v očích vyrovnají se zlem, které na ně na jejich plavbě čeká? „Marsh se upřeně díval na ztichlý parník. ,Sen Ockerwee,‘ řekl nahlas, jen aby si ozkoušel, jak to chutná na jazyku. A kupodivu tehdy poprvé mu připadlo, že to jméno je nějaké divné, plné významů, které se mu nelíbily.“

GEORGE R. R. MARTIN
Americký spisovatel sci-fi a fantasy. Patrně nejznámější je díky sérii fantasy románů Píseň ledu a ohně, jejíž jednotlivé cykly byly zfilmovány jako seriál Hra o trůny. Je držitelem spisovatelských cen Hugo a Nebula, ceny Brama Stokera či World Fantasy Award. V roce 2005 ho Lev Grossman z časopisu Time označil za „amerického Tolkiena“. Narodil se v Bayonne, New Jersey, jako syn dokaře. Jeho otec měl napůl italský původ, jeho matka byla napůl Irka. Martin má ale i francouzské, anglické, velšské a německé předky. V dětství se Martinův svět omezoval na prostor mezi základní školou a domovem a tento omezený svět mu vnuknul touhu cestovat a zažít jiná místa, ale musel se spolehnout jen na svou představivost, a tak se stal vášnivým čtenářem. Svou první profesionální povídku Hero prodal časopisu Galaxy v roce 1970.

LIBOR HRUŠKA
Český herec a režisér. Je absolventem Pražské konzervatoře, jako herec působí či působil v Divadle v Řeznické, A studiu Rubín, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou, Karlínském divadle, Divadle U Valšů, Divadle ve Věži… Jeho hlavním oborem je dabing. S hlasem Libora Hrušky se setkáme v rolích Marka Wahlberga, Aarona Eckharta, Kurta Russella nebo Jamieho Foxxe. Mezi jeho nejzajímavější dabingové příležitosti patří dabing Rodneyho McKaye v seriálu Hvězdná brána: Atlantida. Daboval i skřítka Dobbyho ve filmech o Harry Potterovi. Za dabing Jamieho Foxxe ve filmu Ray obdržel v roce 2006 Cenu Františka Filipovského. Je i dabingovým režisérem – od roku 1999 se podílí na českém znění německého akčního seriálu Kobra 11.

Nahrávka vznikla podle knihy George R. R. Martina Sen Ockerwee, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2023. Copyright © 1982 by George R. R. Martin. Z anglického originálu Fevre Dream, vydaného roku 2004 nakladatelstvím Bantam Spectra, přeložil Richard Podaný. Translation © Richard Podaný, 2007. Čte Libor Hruška. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Sen Ockerwee, autor George R. R. Martin, čte Libor Hruška.