Obálka audioknihy Útěky někam jinam

Interpret: Jitka Ježková
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024

Helena kdysi utekla na samotu do lesů a dnes se vrací do města, kam tvrdila, že už nikdy nevkročí, a i Petra odešla na venkov za novým životem. Co bude muset dokázat Pavla, aby ji sousedé na vesnici konečně přijali? Sen o útulné obci, kde lidé žijí v souladu s krajinou a zvířaty, někdy přináší bolestný náraz do reality. I dům na samotě může být pro jednoho romantické útočiště, pro druhého tíživou vzpomínkou a břemenem. A před jakou ostudou utíká umělec Pecháček ze vsi zpátky do města?

Jedenáct populárních autorek a autorů ve svých povídkách vypráví o hledání domova na vesnici i ve městě, o útěcích za sny a ideály či úniky před vlastními stíny a životními přehmaty – zkrátka o obtížné cestě za lepším životem, ať už jej hledají městští hrdinové na idealizovaném venkově, nebo vesničtí obyvatelé v anonymitě velkoměst.

Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Petra Dvořáková, Jaroslav Rudiš, Viktorie Hanišová, Kateřina Rudčenková, Dora Čechova, Josef Moník, Lidmila Kábrtová, Zdeněk Grmolec, Sára Zeithammerová: Útěky někam jinam | Čte Betka Stanková, Libor Hruška, Jiří Ployhar, Martina Hudečková a Jitka Ježková | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering Vladimír Srb | Hudba Petr Hanzlík | Natočeno ve studiu Mixing.Today | Grafiku podle knižní předlohy adaptoval Michal Holík | Produkce Petra Kinclová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v červnu 2024

Nahrávka vznikla podle knihy:
ÚTĚKY NĚKAM JINAM © Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Petra Dvořáková, Jaroslav Rudiš, Viktorie Hanišová, Kateřina Rudčenková, Dora Čechova, Josef Moník, Lidmila Kábrtová, Zdeněk Grmolec, Sára Zeithammerová, 2024 | Illustrations © Adéla Ťopková, 2024 | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. - v edici Listen v roce 2024

Audiokniha Útěky někam jinam obsahuje jedenáct povídek populárních autorek a autorů. Čtou Jitka Ježková, Martina Hudečková, Jiří Ployhar, Libor Hruška a Alžbeta Stanková.