Obálka audioknihy Bídníci

Vydáno: 2024
Velikost: 3.84 GB

Audioknižní událost sezóny.

Legendární román francouzského klasika se dočkal mnoha filmových i muzikálových verzí. Hlavní postavu Jeana Valjeana si zahráli například Jean Gabin, Lino Ventura nebo Jean-Paul Belmondo. Ale pouze odvážný čtenář, který vzal do ruky velkolepý Hugův epos ví, že Bídníci nejsou jen Valjean a osudy jeho schovanky. Autor v díle, které má v českém překladu 1565 stran vyznává lásku milované Paříži, dopodrobna rozebírá bitvu u Waterloo, pařížské podzemí, příčiny a důsledky francouzské revoluce a její vliv na další osudy celého světa. Předpovídá velkou světovou válku a její důsledky, díky kterým během 20 let vypukne válka druhá, ještě mnohem zrůdnější. I více než 160 let od prvního vydání se tak jeho dílo jeví až orwellovsky přesným a aktuálním.

V působivém podání Jana Vlasáka se Bídníci stávají srozumitelným průvodcem historií. Mnohem více a přehledněji, než několik učebnicí dějepisu najednou. Významnou složkou audioknihy je i originální hudební doprovod multiinstrumentalisty Ravena.

Kompletní, nezkrácená verze knihy vychází jako společný projekt vydavatelství Tebenas a Nemohujinak.cz.