Obálka audioknihy Temný příliv

Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2024
Série: Jack Irish díl 2

SOUKROMÝ VYŠETŘOVATEL JACK IRISH MUSÍ NAJÍT NEZDÁRNÉHO SYNA NEZDÁRNÉHO OTCE...

Jack Irish se coby občasný soukromý vyšetřovatel z australského Melbourne zabývá především pátráním po zmizelých osobách. Tentokrát ho ale další případ zavede do velmi nebezpečných vod, v nichž může snadno přijít o život.

Jack přijme nabídku, která se neodmítá. Navštíví ho přítel jeho otce Des Connors s prosbou, aby mu našel ztraceného syna. Zmizelý Gary ale rozhodně nebyl bez poskvrnky a stopy vedou přímo do nelítostného světa milionáře Stevena Levesqua, vlivného muže bez skrupulí, zato však se spoustou dobrých známých, kteří se neštítí ničeho.

Čím více Jack Irish zabředá do temných lží obklopujících marnotratného Connorsova syna, tím více lituje, že tuhle zakázku přijal. Protože v prohnilém srdci milionářova království zeje jako hnisající rána tajemství, jehož odhalení může mít fatální důsledky pro všechny zúčastněné. Včetně samotného Jacka.
____

Podle knih s Jackem Irishem byla natočená brilantní televizní série s Guyem Pearcem v hlavní roli.

PETER TEMPLE
Jeden z nejuznávanějších současných australských autorů detektivek se narodil v roce 1946 v Jižní Africe. V roce 1982 se přestěhoval do Melbourne, kde se živil zejména jako novinář a pedagog. Proslavil se však až o něco později svými romány, a to především čtyřmi krimi thrillery se svérázným soukromým vyšetřovatelem Jackem Irishem (Staré dluhy, Temný příliv, Konec světa, Bílý pes). Čeští čtenáři znají také detektivku Drsné pobřeží (za niž Temple obdržel jako první Australan prestižní britské ocenění Gold Dagger) a její volné pokračování Pravda. Autorovy knihy byly přeloženy do více než dvaceti jazyků, získaly řadu dalších cen a série s Jackem Irishem se dočkala filmové a seriálové podoby s Guyem Pearcem v hlavní roli. Peter Temple žil až do své předčasné smrti v roce 2018 s manželkou Anitou a synem Nicholasem v australském Ballaratu.

Audiokniha Temný příliv, autor Peter Temple, překlad Robert Čapek. Čte Kajetán Písařovic, režie Jakub Tabery.

Série Jack Irish

Obálka audioknihy Staré dluhy