Obálka audioknihy Přecitlivělost není slabost

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

POCHOPTE SAMI SEBE A MĚJTE SE RÁDI

Dánská psycholožka popisuje, jak přecitlivělost vnímat jako výhodu a jak čelit hněvu či vlastnímu studu. V neposlední řadě se zabývá i tím, jak se vyrovnat s depresí a úzkostí.

Vysoce citliví lidé mají obzvláště jemnou nervovou soustavu. Zaznamenávají více nuancí a vjemy se jich dotýkají hlouběji. Mají bohatou fantazii a živou představivost, které vyvolávají celou plejádu myšlenek a představ. Jejich „hard disk“ se proto rychleji zaplní, když cítí přílišnou zátěž. Autorka popisuje, jak přecitlivělost vnímat jako výhodu, jak čelit hněvu či vlastnímu studu, jak se vyrovnat s depresí a úzkostí. Přináší řadu konkrétních tipů, co dělat, aby se o sebe přecitlivělí lidé dokázali lépe postarat, i příklady činností, které navodí pocit pohody. Jsou to inspirující návrhy pro chvíle, kdy máme dostatek energie, i pro situace, kdy jsme přetížení.