Obálka audioknihy Prales kouzelných snů

Interpret: Jaroslav Plesl
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2024

Dvacet pohádek obyvatel rovníkové Afriky tak, jak je autor knihy vyslechl na svých cestách.

V roce 1992 jsme v AudioStory natočili 5 pohádek z tohoto knižního souboru s interpretem Lukášem Hlavicou pod názvem Africké báje. Po více než třiceti letech jsme se letos rozhodli dotočit všechny pohádky z knihy Prales kouzelných snů tak, aby bylo dílo k poslechu kompletní. K Lukáši Hlavicovi přibyli interpreti Jaroslav Plesl a Saša Rašilov.

Pohádky pocházejí z kraje ležícího na jih od rovníku. Území se nazývá Sankuru. Cestovatel a spisovatel, který je sebral a převyprávěl, L.M. Pařízek, v předmluvě ke knižnímu vydání říká:

„V tomto kraji, plném tajemství, poslouchal jsem báje vyprávěné starými kouzelníky, které přestože byly vyprávěny cizí a divokou řečí, zdály se být tak známé. Ony to byly, co mě naučily znát lidi černých tváří, jejichž myšlenky jsou čisté právě tak, jako jejich kraj.“

L. M. Pařízek: Prales kouzelných snů © 1987, Dědicové
Režie a záznam zvuku (2024) Daniel Tůma
Režie (1992) Helena Vaňurová
Zvuk (1992) Jiří Minařík