Obálka audioknihy Kleopatra a Frankenstein

Interpret: Natália Ščerbová
Vydavatel: OneHotBook, Slovart
Vydáno: 2024

Není všechno zlato, co se třpytí. A ve vztahu to platí dvojnásob.

Cleo a Frank. Ona je Britka, on Američan. Zatímco ona stojí teprve na počátku malířské dráhy, on coby muž v nejlepších letech velí úspěšné reklamní agentuře. Když se o jednom silvestru jejich cesty protnou, z jiskřivého flirtování se zakrátko zrodí manželství. Jenže to má k ideálu daleko. Pod pozlátkem luxusu a bezstarostného veselí bobtnají problémy a závislosti, které postupně drtí jak oba partnery, tak jejich nejbližší okolí. Nenaplněné tělesné touhy, závislost na alkoholu, hloubka osamění, míra sobectví i slabé sebevědomí vytvářejí zlovolnou smyčku, jež se kolem hrdinů utahuje stále víc a víc. Dokáže pár tyto těžkosti překonat, aniž by přišel jeden o druhého?

Románová prvotina talentované autorky zobrazuje složitost dnešních vztahů. Próza brilantně kombinuje břitké dialogy i romanticky hravé scény s mrazivými dopady frustrací, na něž by každý nejradši zapomněl. Společnost Warner Bros. natáčí podle knihy nový televizní seriál.