Obálka audioknihy Jednorožce

Interpret: Lucia Hurajová
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Wisteria Books
Vydáno: 2024

Debut Barbory Hrínovej, ktorý zvíťazil v Anasoft litera 2021.

Osem poviedok a v nich výrazný generačný pohľad. Autorkina skúsenosť však nie je viazaná len na mladšiu generáciu. Postavy sú aj nie sú z tohto sveta a mnohé je tu „queer“, ale zas nie výnimočné, veď aj čudo môže mať masový výskyt. V Jednorožcoch však čudo nie je na objednávku ani mainstreamové. Autorka nenapĺňa očakávania diktované alebo nenápadne podsúvané kultúrnym priestorom, v ktorom žije. Zato však onen priestor zrkadlí veľmi presne a trefne, bez ohľadu na to, či nás zavedie do kaviarne, chalupy na dedine, prenajatého bytu, alebo na psychiatriu a bez ohľadu na to, či sme práve v Bratislave, Tbilisi, alebo vo východoslovenskej dedine.

Audiokniha Jednorožce, autorka Barbora Hrínová, čtou Lucia Hurajová, Milo Kráľ, Lucia Vráblicová a další.