Obálka audioknihy Poslední léto

Interpret: Anežka Šťastná
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024

Provokativně drzá zpověď mladé dívky o komplikovaném čase dospívání. Zapovězená láska, vymezování se vůči učitelům i rodičům, sny a naděje, které nevyhnutelně naráží na realitu. Jak dospět a najít vlastní cestu, když k vám ti, od nichž čekáte odpověď, nejsou upřímní? V energickém a jazykově suverénním vyprávění deníkového rázu autorka dává nahlédnout do vnitřní proměny výtvarně nadané Hany v turbulentním období mezi patnáctým a devatenáctým rokem života, tedy v době velkých proměn a hledání sebe sama, a zpřítomňuje věčně aktuální lolitovský motiv vztahu mezi zralým mužem a dívkou na kraji dospělosti.

„Návrat do turbulentního období dospíván퓨

DOROTA AMBROŽOVÁ
(*1994) pochází z Olomouce. Vystudovala Rozhlasovou a televizní dramaturgii a scenáristiku na JAMU v Brně. Kromě autorské tvorby se věnuje také kulturní publicistice. Moderuje kulturní podcast Promluv do ní, jako dokumentaristka pracuje pro Paměť národa, spolupracuje s platformou Kreativní Česko. Je vdaná, má dvě děti, žije a pracuje v Olomouci. Poslední léto je jejím literárním debutem.

Dorota Ambrožová: Poslední léto| Čte Anežka Šťastná | Režie Kateřina Višinská | Zvuk a střih Kate Hamsíková | Mastering Štěpán Škoch | Hudba Tomáš Pernický | Natočeno ve studiu All Senses Production s. r. o. | Grafiku podle knižní obálky upravila Jana Rybová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, září 2024

Dorota Ambrožová
POSLEDNÍ LÉTO