Obálka audioknihy V rozpuku mládí

Vydáno: 2024
Série: Dědictví otců díl 2
Velikost: 1.28 GB

Druhá část historické ságy, která se odehrává v pohnutých dobách francouzské historie 16. a 17. století. Pokračování příběhů druhorozeného venkovského šlechtice a lékaře v královských službách Petra ze Sioraku.

Stylizované, archaicky zabarvené vyprávění, inspirované stylem dobových kronik či pamětí, je plné dobrodružství, napětí i humoru.

ROBERT MERLE
Robert Merle (* 28. srpna 1908, Tébessa, Alžírsko – † 27. března 2004, Grosrouvre, Yvelines, Francie) byl francouzský romanopisec, dramatik, literární historik, překladatel a profesor anglické a americké literatury. Proslul například utopickým sci-fi románem Malevil či třináctidílnou historickou ságou, která v češtině vycházela pod názvem Dědictví otců. Některé jeho romány (např. Víkend na Zuydcoote, Malevil, Až delfín promluví) byly také úspěšně zfilmovány.

Robert Merle se narodil v Alžírsku jako syn důstojníka. V roce 1918 se rodina přestěhovala do Paříže. Zde vystudoval anglistiku, filozofii a literární vědy.

Za války byl Robert Merle v bitvě u Dunkerque zajat a tři roky prožil v německém zajetí. Po válce působil jako profesor anglické a americké literatury. Poté se věnoval převážně literární práci.

ZBYŠEK HORÁK
Český moderátor a dabér. Léta působil v Českém rozhlasu, České televizi i TV Nova. Z televizních obrazovek jej můžete znát například jako hlas Jeremyho Clarksona, jednoho ze tří moderátorů populární motoristické show Top Gear. Známé jsou i jeho čtené komentáře reportáží v pořadu Toulavá kamera. V současné době působí především v dabingu. Nově se věnuje taky načítání audioknih. Pro Audiotéku skvěle načetl mimo jiné celé dosavadní dílo Liou Cch'-sina.

Audiokniha V rozpuku mládí, autor Robert Merle, překlad Miroslav Drápal. Čte Zbyšek Horák, režie Jakub Tabery.

Série Dědictví otců

Obálka audioknihy Dědictví otců