Obálka audioknihy Komtur

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

SYMPATIČTÍ PODFUKÁŘI POČESKU

Dvě podvodnické party, mladí talentovaní podfukáři a staří pardálové, podvodnická extratřída, spojí své síly v neobvyklé zakázce – zmocnit se korunovačních klenotů.

Dvě podvodnické party, mladí talentovaní podfukáři a podvodnická extratřída starých pardálů, spojí své síly v neobvyklé zakázce – zmocnit se korunovačních klenotů. Píše se rok 1878 a okouzlující Klára, vychovaná uličkami starého židovského města, a bohémský cirkusák Šimon, zdokonalují své podvodnické řemeslo. Život jim do cesty přivede zkušené mistry oboru, Edu a Michala. Mají se vzájemně trumfovat, nebo spolupracovat? Zvolí druhou možnost. Podvodnická idylka se však mění v napínavý thriller, v němž na povrch vyplouvají záhady a mystéria stará několik staletí. A aktérům jde přitom o život…

PETR S. PIXY
Občanským jménem Petr Staníček. Studoval matematiku, ale místo ní se věnuje designu a programování. Pod přezdívkou Pixy psal jeden z prvních blogů u nás, publikoval sloupky na Lupě a Respektu a vydal několik odborných knih. Román Komtur je jeho beletristickou prvotinou. Miluje český jazyk a klasické básnické formy, sepsal sbírku persifláží říkanky Skákal pes ve stylu známých básníků a pro radost si překládá jazykové hříčky z angličtiny a němčiny. Pochází z jižní Moravy, ale školní léta strávil v západních Sudetech a mládí v revoluční Praze. Dva dlouhé odskoky do Ostravy, včetně fárání kilometr pod zem, zanechaly na jeho duši nesmazatelné šmouhy. S chutí prchnul za hranice velkoměst do Kladna a nakonec až na okraj křivoklátských lesů.

MAREK HOLÝ
Český herec. Absolvoval brněnskou konzervatoř, poté přijal angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Po přestěhování do Prahy působil v Divadle Na Fidlovačce, kde se věnoval i muzikálovému herectví. Za titulní roli v muzikálu Zorro v divadle Hybernia získal v roce 2013 Cenu Thálie. Od roku 2012 je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Televizní diváci ho znají z pohádek Sedmero krkavců nebo Kočičí princezna, objevil se i v seriálu Četníci z Luhačovic. Věnuje se i dabingu, do češtiny přemluvil hlavní postavu v úspěšném britském krimi seriálu Detektiv Endeavour Morse. Vyhledává ho i rozhlas – ztvárnil například role v inscenacích Apartmá v hotelu Plaza nebo Vzdálené ostrovy.

Nahrávka vznikla podle knihy Petra S. Pixy Komtur, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2022. Copyright © Petr S. Pixy, 2022. Čte Marek Holý. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover art © Pavel Růt. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.