Obálka audioknihy Jefferson dělá, co může

Jefferson dělá, co může

Jean-Claude Mourlevat

Interpret: Ondřej Brousek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

JAK VYLÉČIT SMUTEK A OSAMĚNÍ PŘÁTEL? VÍTEJTE ZPĚT VE SVĚTĚ JEŽKA JEFFERSONA.

Zemi, kde příběh začíná, obývají zvířata, která mluví, chodí po dvou, nosí šaty, umí vařit špagety a opravovat topení. V sousední zemi žijí lidé, což jsou ta nejinteligentnější ze zvířat.

Čtyři roky po událostech z prvního dílu, kdy se parta zvířecích kamarádů vydala do země lidí, aby prokázali Jeffersonovu nevinu, pokračuje život malého ježka a jeho přítele, prasátka Gilberta, poklidně dál. Jednoho dne ale zmizí jejich věrná společnice ze záchranného zájezdu, králičice Simona. Oba kamarádi se rozhodnou ji najít. Ježek Jefferson je opatrný a klidný, zatímco prase Gilbert je plné energie. Společně tvoří dokonalou dvojici, která vyřeší jakýkoli obtížný a záhadný případ. Úspěch bude vyžadovat klasickou detektivní práci, důvtip a nezdolnou odvahu! Dobrodružství však teprve začíná … čeká je velké překvapení. Humorná knížka o vážných tématech z ruky nositele ceny Hanse Christiana Andersena.

JEAN-CLAUDE MOURLEVAT
Francouzský spisovatel, narodil se do rodiny mlynáře v Auvergne. Vystudoval literaturu a několik let učil v Německu a ve Francii. Zatoužil však po kreativnějším a svobodnějším povolání a začal se věnovat divadlu. Byl hercem, režisérem i autorem úspěšné klauniády pro jednoho herce. Od svých čtyřiceti let se věnuje psaní uznávaných a oceňovaných knih pro mládež. V roce 2021 obdržel Cenu Astrid Lindgrenové. Mourlevat je ve Francii velmi populárním a vydávaným autorem, byl jmenován rytířem umění a literatury. Jeho knihy ztvárňující fantaskní realitu byly přeloženy do více než dvaceti jazyků.

ONDŘEJ BROUSEK
Český herec, hudebník, skladatel a režisér. Vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Po studiu začal vystupovat v Divadle na Fidlovačce. Od roku 2013 je členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech (exceloval například v představeních Andorra, Amadeus, Peer Gynt, Zmoudření Dona Quijota). Významnou se stala jeho práce v rozhlase (za výkon v inscenaci Tři životy Dmitrije Šostakoviče obdržel rozhlasovou Cenu Thálie). V oblasti audioknih se angažuje jako interpret i skladatel. Je členem kapely Monkey Business. Známá je i jeho tvorba v oblasti vážné hudby (napsal dvě symfonie, balet Kytice, zaujal skladbou Sinfonieta La Petite Joie).

Nahrávka vznikla podle knihy Jean-Claude Mourlevata Jefferson dělá, co může vydané nakladatelstvím Baobab v roce 2023. Jefferson fait de son mieux © Gallimard Jeunesse Jeunesse 2022. Z francouzského originálu Jefferson fait de son mieux vydaného v roce 2022 nakladatelstvím Gallimard Jeunesse přeložila Helena Beguivinová.. Translation © Helena Beguivinová, 2023. Čte Ondřej Brousek. Režie, zvuk Jan Koukal. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Cover illustration by Lisa d’Andrea © Gallimard Jeunesse, 2022. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Jefferson dělá, co může, autor Jean-Claude Mourlevat, čte Ondřej Brousek.