Obálka audioknihy Osamělá holubice

Vydáno: 2024
Velikost: 2.73 GB

VELKOLEPÝ ROMÁN O SOUMRAKU AMERICKÉHO ZÁPADU

Osamělá holubice Larryho McMurtryho je Pulitzerovou cenou oceněná klasika, milostný příběh, dobrodružství a hraničářský epos, ale také největší román, jaký byl kdy napsán o poslední vzdorující divočině Ameriky.

Děj románu se odehrává na konci 19. století a vypráví dobrodružný příběh honáků dobytka putujících z Texasu na sever do Montany. Vyprávění se soustředí na dva přátele: Augusta McCrae a W. F. Calla, bývalé vojáky, kteří se na stará kolena živí obchodem s dobytkem. Pro Guse, Calla a ostatní, kteří se k cestě na sever připojí, je putování s dobytkem nejen odvážným a možná i bláznivým podnikem, ale stává se i symbolem amerických snů o Západě.

Vydejte se do zaprášeného texaského městečka Osamělá holubice a setkejte se s nezapomenutelnou sestavou hrdinů a psanců, děvek a dam, indiánů a osadníků. Bohatě autentická, nádherně poutavá, vždy dramatická audiokniha Osamělá holubice vás rozesměje i rozpláče.

LARRY MCMURTRY
Larry McMurtry (1936–2021), rodák z Wichita Falls v Texasu, byl autorem devětadvaceti románů, včetně Pulitzerovou cenou oceněné Osamělé holubice (v roce 1989 byla uvedena jako čtyřdílný seriál s Robertem Duvallem, Tommym Lee Jonesem Dannym Gloverem a Diane Laneovou v hlavních rolích), tří memoárů, dvou sbírek esejů a více než třiceti scénářů. Jeho kniha Terms of Endearment byla předlohou pětioscarového filmu Cena za něžnost (1983). Také řada jeho dalších románů se dočkala filmových nebo televizních adaptací. Kromě mnoha jiných ocenění získal v roce 2006 Zlatý glóbus za nejlepší scénář a Oscara za nejlepší adaptovaný scénář k filmu Zkrocená hora.

LADISLAV BĚHŮNEK
Ladislav Běhůnek – ostřílený matador u mikrofonu se tu opět setkává s režisérem Jiřím Lukáškem, aby společně natočili tentokrát pravý americký western Osamělá holubice.
Ladislav Běhůnek toho načetl či namluvil za ta léta opravdu hodně ať už v Praze, Košicích, Bratislavě nebo v Brně a snad nejreprezentativnější adresou je dabingforum.cz, kde se každý může po zadání jména seznámit s částí jeho práce. Dalším velmi zajímavým odvětvím jeho práce jsou komentáře k dokumentům pro Discovery, Animal Planet, National Geografic a další. Všechno to začalo v r. 1981, kdy nastoupil do Satirického divadla Večerní Brno a kdy s báječnými kolegy herci, muzikanty a všemi těmi dobrými dušemi divadla dosáhli toho, že se u pokladny po letech chudých zase tvořila fronta a opět se hrálo pro vyprodané hlediště.

A teď už se posaďte do toho velkého křesla po dědečkovi a zaposlouchejte se do audioknihy Larryho McMurtryho Osamělá holubice. Příjemný poslech!

Nahrávka vznikla podle knihy Larryho McMurtryho Osamělá holubice vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2023. Copyright © Larry McMurtry, 1985. Z anglického originálu Lonesome Dove přeložila Alena Hartmannová. Translation © Alena Hartmannová, 1995. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2024. Čte Ladislav Běhůnek. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Osamělá holubice, autor Larry McMurtry, čte Ladislav Běhůnek .