Obálka audioknihy Prázdniny s Pipom

Interpret: Marek Rozkoš
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Slovart, Wisteria Books
Vydáno: 2024

Dokáže niekto pokaziť dieťaťu leto viac než vlastní rodičia?

Starí rodičia!

Jednoduchý príbeh o zložitých vzťahoch dospelých, o ich tvrdých hlavách a zaťatosti, ktorá všetko komplikuje až do chvíle, keď situáciu zachráni priateľstvo s kohútom.

Kompletnú neskrátenú verziu veselo číta Marek Rozkoš. Od roku 2015 je členom činohry Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Absolvoval štúdium herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici, kde ukončil aj doktorandské štúdium a učí javiskovú reč a dabing. Poznáte ho aj z obľúbeného seriálu Dunaj, k vašim službám. Má dve deti a žije vo Zvolene.

Juraj Raýman (1972) absolvoval štúdium filmovej scenáristiky a dramaturgie na Filmovej fakulte VŠMU. Tvorbe pre deti sa venuje dlhodobo. Okrem dvoch synov je autorom viacerých rozprávkových kníh – Vianočka udatný, medveď Mňau, drak Čau a originál princezná Fujara Lopúchová, Emil z hôr či knižnej série Drobci. Z knihy pre deti Náš brat Hlavička vznikla aj skvelá audiokniha, ktorú načítal Daniel Fischer a ďalšiu detskú knižku Hon na tučniaka načítal do audiopodoby Juraj Hrčka.

nahrávka a mix BMT studio 2024
autor: © Juraj Raýman 2023
interpret: Ⓟ Marek Rozkoš 2024
zvuk © Miroslav Králik/Alžbeta Vrzgula 2024