Obálka audioknihy Kronika hříšného kněze aneb Bestie z Karlštejna

Interpret: Vladislav Beneš
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024

Ve fraucimoru Kateřiny Bechyňové, manželky jednoho z nejvýše postavených mužů v Českém království, se děje něco podivného. Proslýchá se, že paní Kateřina trestá své služky za každou maličkost a je k nim velmi krutá. Na panstvé se navíc stále objevují nové hroby... Karlštejnský děkan Václav Hájek z Libočan, známý svou konfliktní povahou, se rozhodne tuto vážnou věc vyšetřit. Spor mezí ním a Kateřinou skončí až před ostře sleovaným soudem, který se táhne několik let. Získá Hájek dostatek důkazů potřebných k dokázání vražd? A může vůbec soud vyhrát, když Bechyňovi patří k oblíbencům krále?

NAĎA HORÁKOVÁ
Učitelka, spisovatelka, scenáristka. Píše historické romány, detektivky, fejetony a povídky a je spoluautorkou scénářů a námětů 1. a 2. řady televizního seriálu Policie Modrava. Vystudovala humanitní obor na kyjovském gymnáziu a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor český jazyk a literatura a dějepis. V roce 2023 začala pracovat na své dvacáté třetí knize.

VLADISLAV BENEŠ
Vladislav Beneš se narodil v roce 1956 v Praze. Již od dětství působil v dabingu a také jako dětský herec ztvárnil několik divadelních rolí. Po gymnáziu vystudoval herectví na DAMU. V roce 1980–1982 získal angažmá v Divadle J. Průchy v Kladně a od roku 1982 je členem činohry Národního divadla v Praze. Kromě hraní se Vladislav Beneš věnuje také divadelní režii a působí jako pedagog na pražské konzervatoři. Je jedním z našich nejlepších dabingových herců. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčil například Richardu Gereovi nebo Pierci Brosnanovi. Je velice populárním rozhlasovým hercem a v poslední době také vyhledávaným interpretem audioknih.

Audiokniha Kronika hříšného kněze aneb Bestie z Karlštejna, autorka Naďa Horáková, čte Vladislav Beneš, režie Helena Rytířová.