Obálka audioknihy Tarzanův návrat

Vydáno: 2024
Série: Dobrodružství lorda Greystoka díl 2

HRDINA Z PRALESA V PAŘÍŽI NEOBSTÁL

V druhém dílu klasiky dobrodružné literatury Tarzan po zklamání v lásce opouští Paříž a vrací se na palubě luxusního parníku zpět mezi své zvířecí přátele do afrického pralesa, aby opět žil v klidu a míru. Poklidný život je však to poslední, co Tarzan zakouší. Vypraví se k ostatkům bájné Atlantidy, kdy půjde několikrát doslova o život, setkává se s kněžkou La, vládkyní v tajemném pralesním městě Oparu, narazí na zloděje slonoviny…

V závěru se vrací ke své lásce Jane. Při této „pohádce pro dospělé“ zapomeneme na všechny starosti a plně se ponoříme do barvitě popsaného světa džungle, z kterého se nám nebude chtít odejít. „Všichni jsou stejní. Podvádějí, vraždí, lžou a vadí se mezi sebou, a to všechno pro věci, po nichž by obyvatelé džungle nikdy netoužili.“

EDGAR RICE BURROUGHS
Americký spisovatel dobrodružných románů, tvůrce postavy slavného Tarzana. Narodil se v Chicagu, vystudoval vojenskou akademii, ale ve West Pointu nesložil zkoušky, a proto sloužil u jezdectva. Záhy však byl kvůli problémům se srdcem z armády propuštěn. Poté vykonával celou řadu povolání. Psát začal ve věku 35 let, kdy v časopise The All-Story Magazine začal vycházet jeho příběh o Tarzanovi. V krátké době byl publikován knižně, celkem má dvacet čtyři pokračování, z nichž dvě vyšly po autorově smrti. Burroughs byl též autorem tří sérií z oblasti science-fiction a fantasy, dnes považovaných za klasiku žánru.

JAN MEDUNA
Jan Meduna pochází z herecké rodiny, hrával v Dětském studiu Divadla Labyrint a po gymnáziu byl přijat na katedru činoherního divadla pražské DAMU, kterou absolvoval v roce 2006. Hostoval v mnoha pražských i mimopražských divadlech, například v Divadle ABC, Činoherním klubu, Národním divadle, ve Švandově divadle či v Libereckém divadle F. X. Šaldy. V současné době hostuje v několika inscenacích v Městských divadlech pražských, Divadle v Dlouhé, Divadelním spolku Kašpar, ve Studiu Dva, Viole, Studiu Damúza. Na Letní scéně Kampa vystupuje v inscenacích Werich a Marta. V kapele Fekete Seretlek hraje na trubku. Natočil několik televizních filmů (například Rytmus v patách) a hrál hlavní roli ve filmu Václava Marhoula Tobruk.

Nahrávka vznikla podle knihy Edgara Ricea Burroughse Tarzanův návrat vydané nakladatelstvím Paseka v roce 1992. Copyright © Edgar Rice Burroughs. Z anglického originálu přeložil Václav Procházka. Translation © Václav Procházka. Čte Jan Meduna. Režie, zvuk Pavel Kadlec. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Tarzanův návrat, autor Edgar Rice Burroughs, čte Jan Meduna.

Série Dobrodružství lorda Greystoka

Obálka audioknihy Tarzan z rodu Opů