Obálka audioknihy Střepiny v trávě

Interpret: Igor Bareš
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2024

Vydavatelství Tebenas ve spolupráci s Igorem Barešem pokračuje v kompletaci díla legendárního českého scénaristy a spisovatele Vladimíra Körnera. Po Zániku samoty Berhof, Životu za podpis a Psí kůži přichází se čtvrtým počinem - autorovou prvotinou Střepiny v trávě. Vyšla poprvé v roce 1964 a její děj částečně vychází ze scénáře k filmu Místenka bez návratu, který ve stejném roce natočil režisér Dušan Klein s Jiřinou Šejbalovou v hlavní roli.

Je konec druhé světové války. Přeživší začínají pátrat po svých blízkých. Matka dokáže vypátrat svou dcerku, odvezenou nacisty do Německa na převýchovu. Šťastný konec ? Ne všechny příkoří a křivdy lze odčinit, ne všechny střepy se dají slepit. I když na povrchu se zdá být vztah matky a dcery v pořádku, uvnitř vše vře a směřuje k nezadržitelnému rozpadu vzájemných citů a komunikace.

Nahrávku v režii Romana Štolpy opatřil hudbou a závěrečnou písní Zpátky multiinstrumentalista Raven. Na titulní stranu obalu byl použit sugestivní obraz Petra Šeredy, vytvořený i tentokrát přímo pro körnerovský audioknižní projekt.

Audiokniha Střepiny v trávě, autor Vladimír Körner, čte Igor Bareš.