Obálka audioknihy Alenka, Krakonoš a Vánoce

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

VAŠE STAROSTI NA HLAVU ZVÍŘAT

Moderní pohádka s dobrým koncem, o který se postarají zvířátka, která mluví, přemýšlí a umí vyřešit řadu problémů.

Máte-li doma malou holčičku nebo chlapce a hledáte milou, originální pohádku s vánočním motivem, pak je Alenka, Krakonoš a Vánoce přesně pro vás! V moderní pohádce přijíždí Alenka, která chodí do první třídy, s maminkou na Vánoce za babičkou do Krkonoš. Proč jen ony dvě? Inu, o tatínkovi se jen dozvíme, že odešel… Lapálie se ztracenou trumpetou, bez níž by se půlnoční mše v kostele nemohla konat, je vyřešena jen díky zvířátkům, která v příběhu mluví, přemýšlejí a sama umí vyřešit řadu problémů. Příběh je vhodný pro všechny malé i velké milovníky zvířat a vůbec pro každého, kdo se umí trošku zasnít.

DANKA ŠÁRKOVÁ
Česká spisovatelka žijící na samotě v Krkonoších. Nejprve pracovala jako redaktorka tištěných a elektronických médií, poté si založila vlastní nakladatelství. Psaní společenských románů se věnuje mnoho let, v posledních letech píše i knihy pro děti. Naše nejvyšší hory jí natolik učarovaly, že napsala několik knih, jejichž děj se odehrává právě v Krkonoších. V roce 2021 napsala a vydala knihu Krkonošská kuchařka. Ze spolupráce s fotografy vznikla i publikace Krkonoše, seznamte se!. Velice ráda cestuje.

NAĎA KONVALINKOVÁ
Česká herečka, absolventka pražské DAMU. Již v době studií se objevovala před filmovou i televizní kamerou, její usměvavá tvář s velkýma očima jí předurčovala pro role naivek. Tato škála rolí vyvrcholila ve ztvárnění Květušky ve filmu Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela. V devadesátých letech se na filmové plátno vrátila v rolích starostlivých maminek (Lotrando a Zubejda) a dalších charakterních rolích (Obsluhoval jsem anglického krále, Líbáš jako bůh). Její divadelní angažmá je spojeno s Městskými divadly pražskými, v současnosti vystupuje v Divadle Kalich. Dlouhodobě se věnuje práci pro děti, je patronkou nadačního fondu Rozum a cit, který pomáhá opuštěným dětem. Naďa Konvalinková je pro svůj přístup k životu symbolem optimismu.

Nahrávka vznikla podle knihy Danky Šárkové Alenka, Krakonoš a Vánoce vydané nakladatelstvím Anahita v roce 2021. Copyright © 2021 by Danka Šárková. Čte Naďa Konvalinková. Režie a zvuk Pavel Štěpánek. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Dana Kobrová. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.