Obálka audioknihy Krámek s fantazií

Interpret: Helena Dvořáková
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2024

Vítejte v Krámku s fantazií – obchůdku z říše přívětivého magického realismu, který kočuje světem a nabízí všem potřebným starožitné dárky na opravu poničených snů i telefonní aparáty pro kontakt se zesnulými blízkými. Když však jeho dlouholetý správce Earlatidge Hubert Umbray dorazí do australského městečka Boonah, zjistí šokující zprávu: zbývá mu pouhých jednadvacet dní na to, aby za sebe našel náhradu, neboť i jeho žití je sečteno… Osud se koneckonců očividně nemazlil ani s jeho mladou zákaznicí Ann, ani s desetiletým Enochem a dalšími postavičkami, jež tváří v tvář těžkému rozhodnutí hledají v této zvláštní instituci útěchu. Budou však ochotni vykročit ze své komfortní zóny a uvěřit na zázrak? A svěřit se do tlapek Nakládané cibulky – kočky, která je tak trochu kouzelná a zná správnou cestu?

Povznášející příběh o tom, co vše nás navzdory konečnosti přesahuje, se inspiroval činem Itarua Sasakiho. Tento japonský zahradník si po úmrtí v rodině postavil vlastní telefonní budku a do ní umístil odpojený telefon, aby mohl se zemřelým stále „mluvit“.

Audiokniha Krámek s fantazií, autorka Tabitha Birdová, čtou Helena Dvořáková, Jan Vlasák a Matyáš Valenta.