Obálka audioknihy Život ve staletích: 15. století

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Série: Život ve staletích

JAK SE ŽILO LIDEM V 15. STOLETÍ?

Čtvrtý díl ojedinělého projektu známého historika a oblíbeného spisovatele, který představuje život v českých zemích od doby knížecí až do konce feudalismu. Kniha popisuje proměnu společnosti ve 15. století.

V dalším dílu cyklu Život ve staletích přibližuje autor proměnu společnosti v 15. století. Nepříznivé změny klimatu, které zasáhly Evropu na počátku 14. století, intenzivně pokračovaly ještě v průběhu celé první poloviny 15. století. Jak vypadala tehdejší krajina? Jak zasáhly morové epidemie do počtu obyvatel a jaké důsledky mělo průběžné snižování počtu obyvatel? Jak lidé žili ve městech, na vesnicích a jak na hradech, zámcích a tvrzích? Čím topili a jak si svítili? Co si oblékali? Šaty začaly odlišovat muže, kterým měly dát výraz síly a statečnosti, a ženy, u nichž měly podtrhnout půvab, křehkost a cudnou smyslnost. A co teprv jak se stravovali? To vše se dozvíte ve čtvrtém díle ojedinělého projektu známého historika a oblíbeného spisovatele.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor mnoha historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než čtyřicet historických románů. Patří k nejprodávanějším českým autorům a jeho knihy jsou mezi návštěvníky českých veřejných knihoven nejoblíbenější. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal sedm cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografování a pes. Tympanum vydalo desítky jeho titulů včetně audioknižních ság Přemyslovská epopej, Husitská epopej, Křišťálový klíč, cykly Život ve staletích, Hříšní lidé Království českého a sérii Letopisy královské komory.

ZBYŠEK HORÁK
Moderátor a dabér. Poprvé se v českých médiích objevil v roce 1985 jako hlasatel Československého rozhlasu. Stál u zrodu regionální stanice Český rozhlas Region Praha a střední Čechy. V současné době působí především jako dabér, posluchači ho mohou znát jako hlas Jeremyho Clarksona z oblíbeného pořadu Top Gear. Namlouvá komentáře k dokumentárním filmům a seriálům, těch má na kontě stovky. Hrál menší role v seriálech a ve filmech, věnuje se také interpretaci audioknih.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Život ve staletích - 15. století vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2012. Autorská spolupráce Alena Vondrušková. Copyright © Vlastimil Vondruška 2012. Čtou Zbyšek Horák, Vlastimil Vondruška. Režie, zvuk Vladimír Srb. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Design a grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Život ve staletích: 15. století, autor Vlastimil Vondruška, čte autor a Zbyšek Horák.

Série Život ve staletích

Obálka audioknihy Život ve staletích: 12. století