Obálka audioknihy Kytice pohádek Hanse Christiana Andersena

Interpret: Václav Knop
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2024

Vraťte se do dětství nebo představte kouzelný svět pohádek fantastického vypravěče Hanse Christiana Andersena malým čtenářům. Andersenovy příběhy o dobru a zlu, lásce a ztrátě a věrnosti ve zlých dobách milují čtenáři na celém světě i dnes, dvě staletí po prvním vydání. Andersenovy pohádky byly přeloženy do více než 125 jazyků a v dnešní době jsou považovány za kulturní dědictví. V tomto vydání vás čeká výběr nejznámějších i méně známých příběhů. Nechte se přenést do kouzelného světa pohádek...

Václav Knop je český herec, dabér a režisér, známý například jako tělocvikář Jonáš ze seriálu Hospoda nebo jako doktor Zdeněk Vacek z populárního seriálu Slunečná. Podílel se na dabování mnoha filmů a seriálů, namluvil mimo jiné postavu majora Franka Burnse v kultovním americkém seriálu M*A*S*H. Je držitelem Ceny Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla a jeho hlas můžete znát také z nádražních reproduktorů, kde oznamuje příjezdy a odjezdy vlaků.

Hans Christian Andersen (1805–1875) byl dánský spisovatel, básník a umělec. Proslavil se jako autor dětské literatury a mezi nejoblíbenější pohádky z jeho pera patří Císařovy nové šaty, Malá mořská víla, Slavík, Statečný cínový vojáček, Sněhová královna, Ošklivé káčátko a Děvčátko se sirkami. Jeho knihy byly přeloženy do všech živých jazyků a drtivá většina dětí i dospělých zná alespoň pár Andersenových příběhů. Mnoho z nich se dočkalo jak divadelního, tak filmového zpracování. Nejznámější jsou bezpochyby animované filmy studia Disney – Malá mořská víla (1989) a volná adaptace Sněhové královny, Frozen (2013).

Díky Andersenově přínosu do dětské literatury se jeho narozeniny 2. dubna, slaví jako Mezinárodní den dětské knihy.

Audiokniha Kytice pohádek, autor Hans Christian Andersen, čte Václav Knop.