Obálka audioknihy Mindfulness pro začátečníky

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

POZNEJTE, KDO JSTE

Mindfulness znamená uvědomování si, všímavost. K tomu, abychom byli ve větším souladu sami sebou i se světem, slouží i základy meditace, které autor včlenil do západní medicíny.

K poznání sebe samého, k orientaci ve vztazích s druhými lidmi i ve světě nám pomáhá intuice. I tu ovšem musíme tříbit. Tak, že něčemu vytrvale věnujeme pozornost, záměrně, v přítomném okamžiku a bez posuzování, hodnocení. Autor říká, že jde o jednu z podob meditace, která může nabývat různých podob – řídíme vlastní pozornost a energii, pracujeme s naší zkušeností, uvědomujeme si svou podstatu a jsme si vědomi našeho vztahu k druhým lidem a ke světu a rozvíjíme jej. Mindfulness znamená uvědomování si, všímavost. Autor zdůrazňuje, že k tomu, abychom byli ve větším souladu sami sebou i se světem, bychom měli žít přítomněji, otevřeněji a autentičtěji.