Obálka audioknihy Křik straky

Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2024
Série: Čarodějka Henika díl 2

Pokračování oceňované fantasy Zpěv straky s netradiční hlavní hrdinkou

Henika netouží po dalších dobrodružstvích, přeje si jen žít ve svém domečku, dál léčit lidi z okolí a snít o nenaplněné lásce ke kováři. Osud si však pro ni připravil něco jiného.

Její cesta za odhalením pravdy po boku nečekaného spojence bude daleko náročnější, zrádnější a mnohem bolestivější, než čekala. Země se totiž ocitla na pokraji občanské války a šílený král nechává vraždit zbylé přeživší tří zakázaných řádů a všechny, kdo s ním nesouhlasí. Zdá se, že už nemůže být hůř.

O opaku se má Henika přesvědčit již brzy, a navíc bude postavena před nelehkou volbu. Proto shání spojence po celé zemi a vrací se na místa, kde už jednou byla a kde se možná uzavře jedna kapitola jejího života i celé země.

DANA BERANOVÁ
Narodila se v Jičíně. Ve dvaceti letech se odstěhovala na vesnici, kde s manželem a dvěma dcerami žije dodnes. Do Jičína nadále jezdí za prací, pracuje v nemocnici. Psát začala už na základní škole. Nejdříve básničky, později povídky a pohádky. Její prvotina v žánru fantasy byla určená dětem. Jmenuje se Eva a Kniha poznání a vyšla v roce 2014. Věrná žánru zůstala i nadále, a sice povídkou Nikdy neříkej nikdy, kterou můžete najít v antologii Žena se lvem (2016).
V dubnu 2022 jí vyšla v časopise Pevnost povídka Pláňata, která je součástí knihy o čarodějce léčitelce Henice, vydané na podzim 2022 pod názvem Zpěv straky. V současné době píše druhý díl.
Téma fantasy proniklo i do další Daniny tvorby, totiž psaní písňových textů, pro které její manžel skládá melodie.

KATEŘINA MENDLOVÁ JÍRŮ
Kateřina Mendlová Jírů absolvovala brněnskou konzervatoř a poté se stala členkou divadla Radost Brno, kde byla více než deset let ve stálém angažmá. Na prknech, která znamenají svět se Horáčková stala Haničkou z Jiráskovy Lucerny i Jessicou ze Shakespearova Kupce benátského a vyjma těchto rolí na sebe výrazněji upozornila také ztvárněním Nastasji Filipovny z Idiota Fjodora Michajloviče Dostojevského inscenovaném J. Janěkovou starší na prknech Moravského divadla Olomouc, kde hostovala. Horáčková se mimo divadelních rolí objevuje velmi často na veřejnosti také s mikrofonem v ruce jako moderátorka rozličných dětských, kulturních, společenských či sportovních akcí, popřípadě také namlouvání televizních a rozhlasových reklam či audioknih.

Audiokniha Křik straky, autorka Dana Beranová, čte Kateřina Mendlová Jírů, režie Ondřej Černý.

Série Čarodějka Henika

Obálka audioknihy Zpěv straky