Obálka audioknihy Hvězdosvit: Vilma a ztracený den

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024
Série: Hvězdosvit

Vilma Mechová je nejmladší a nejméně nadanou čarodějkou v kouzelnické rodině. Dokáže nacházet ztracené věci jako klíče, ponožky nebo umělé zuby. Což je jistě užitečné, ale ne příliš vzrušující…

Pak se ale na prahu Vilmina pokoje zjeví nejmocnější čarodějka celého Hvězdosvitu a prosí ji o pomoc. Ztratilo se totiž celé minulé úterý. Naprosto. A bez něj by se celý vesmír mohl zhroutit. Vilma tak svírá ve svých nijak zvlášť význačných rukou osud celého světa. Dokáže zachránit svůj domov? Dá se ztracený den vůbec najít?

DOMINIQUE VALENTE
Dominique Valente pochází z Jižní Afriky, ale v současnosti žije v anglickém Suffolku, kde píše fantasy knihy pro děti a mládež a pod pseudonymem Lily Graham historické romány pro dospělé. Postava Vilmy Mechové a její cesta za přijetím svých magických schopností odráží autorčinu životní zkušenost. Dominique se narodila jen s jednou rukou a v době dospívání měla pocit, že kvůli svému hendikepu není dost dobrá. Stejně jako Vilma ale pochopila, že naše existence i se všemi chybami a nezdary je nade vši pochybnost něco úžasného. Navíc když si ji můžeme osladit výbornými dorty, Dominičiny nejoblíbenější jsou ty čokoládové, případně piškotový s citronovou polevou.

IVANA UHLÍŘOVÁ
Ivana Uhlířová je divadelní, filmová a rozhlasová herečka a divadelní režisérka. Působila mj. ve Studiu Hrdinů, v Divadle na Vinohradech, v MeetFactory, Činoherním klubu, Divadle Petra Bezruče, Divadle Husa na provázku nebo v divadle Komedie. Je nositelkou Ceny Alfréda Radoka za Talent roku 2006 a Ceny poroty za ženský herecký výkon v Angers (Francie) v krátkometrážním filmu Druhé dějství (2008) režiséra Olma Omerzu. V zahraničí hostovala v Münchner Kammerspiele, Schauspielhaus Zürich, Theater Bremen a vedla herecký workshop scénické tvorby na Universität Mozarteum v Salcburku. V Městských divadlech pražských hraje Gertrudu v inscenaci Hamlet režiséra Michala Dočekala, účinkuje také v adaptaci Chaplinova filmu Diktátor v režii Martina Čičváka nebo inscenaci Marat + Sade Vladimíra Morávka.

VOJTĚCH HRABÁK
Vojtěch Hrabák se narodil roku 1997 v Praze. Po ukončení hudebně-dramatického oboru v roce 2017 na pražské konzervatoři se plně začal věnovat herectví. Hrál v mnoha divadelních představeních. Pravidelně spolupracuje s Divadlem X10, A studio Rubín, MeetFactory, Divadlem D21 a Chemickým divadlem. Před kamerami se objevil například v seriálech Případ Roubal, Dobré ráno Brno, Život je hra a Princip slasti. Ve filmu například Hastrman, Francek, S písní v tísni. Věnuje se také své autorské divadelní tvorbě, kterou tvoří se svými přáteli.

STARFELL: WILLOW MOSS AND THE LOST DAY Text © Dominique Valente 2019 | Illustrations © Sarah Warburton 2019 | Cover Design © HarperCollinsPublishers Ltd 2019 | Translation © Kristýna Wanková, 2024 | Vydala Euromedia Group, a. s. – v edici Pikola, v roce 2024

Audiokniha Hvězdosvit: Vilma a ztracený den, autor Dominique Valente, čtou Ivana Uhlířová a Vojtěch Hrabák.

Série Hvězdosvit

Obálka audioknihy Hvězdosvit: Vilma a ztracený den