Obálka audioknihy Falešná kočička

Interpret: Richard Fiala
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024

Nevěra, mladé dívky a movití pánové, to vše spojuje tři detektivní příběhy odehrávající se v Brně. Nadporučík Adam Vonka, i když vyšetřuje závažné zločiny, je duší romantik a stále hledá opravdovou lásku.

První případ Mrazivý dech Johany začíná bizarní smrtí protřelého právníka. A co s ní mají společné pověst o Ledové Johaně, oblíbený míchaný nápoj a krásná Marcela, návrhářka luxusního prádla, musí vypátrat právě Adam.

Proč byla zavražděna účetní mezi policisty oblíbené restaurace a proč i policisté mohou mít máslo na hlavě a tajit své hříchy, to zjistí čtenáři v případu Falešná kočička.

V příběhu nazvaném Zlaté mámení policisté řeší smrt majitele realit, zavražděného den před vlastní svatbou. Zdá se, že Adam konečně našel dívku svých snů, ovšem má to jeden háček. Půvabná Zorka patří mezi podezřelé.

NAĎA HORÁKOVÁ
Učitelka, spisovatelka, scenáristka. Píše historické romány, detektivky, fejetony a povídky a je spoluautorkou scénářů a námětů 1. a 2. řady televizního seriálu Policie Modrava. Vystudovala humanitní obor na kyjovském gymnáziu a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor český jazyk a literatura a dějepis. V roce 2023 začala pracovat na své dvacáté třetí knize.

RICHARD FIALA
Vystudoval herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze, v ateliéru Miroslava Krobota. Od roku 2006 je na volné noze, hostuje v pražských i mimopražských divadlech (Dejvické divadlo, Národní divadlo, Klicperovo divadlo v Hradci Králové atd.). Je zakládajícím členem divadla Letí a členem divadelního souboru Masopust. Od roku 2009 klaunuje pod hlavičkou organizace Zdravotní klaun pro děti v nemocnicích a pro seniory v geriatrických zařízeních. Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem a studiem Soundsquare, účinkoval v mnoha rozhlasových hrách a spotech. Ztvárnil několik rolí v televizních filmech a seriálech. Objevil se ve filmu Don’t Stop Richarda Řeřichy. Zpívá a hraje na baskytaru v rockové skupině Legendary Buccaneers. Ovládá i kytaru, ukulele, bicí nástroje a akordeon. Miluje historii, hokej a vysokohorskou turistiku. Vždy byl, je a bude skautem a dobrovolným hasičem na Moldavě v Krušných horách.

Audiokniha Falešná kočička, autorka Naďa Horáková, čte Richard Fiala, režie Miloš Vrána.