Obálka audioknihy Černé srdce

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

KRVEPROLITÍ JEŠTĚ ZDALEKA NESKONČILO

Juraj Červenák si jde vlastní cestou a ničí iluze z dětství. Autor převyprávěl staré ruské bohatýrské byliny jako klasické hrdinské fantasy.

Juraj Červenák svým nápadem přepsat ruské bohatýrské byliny do hrdinské fantasy ničí iluze z dětství a své fanoušky přivádí k nadšení. Povídka Černé srdce je hravým skloubením bylin, klasických ruských pohádek (mihnou se v ní postavy z kultovního Mrazíka) a špetky reálné ruské historie. Příběh je situován do doby, kdy kníže Vladimír I. přijímá na Kyjevské Rusi křesťanství. Rozhodně tu však nejde o křesťanské misionáře, naopak, postavy se často obracení k Perunovi či Moreně, kouzelné lesy jsou plné skřetů, rusalek, černé i bílé magie. Když zlý čaroděj Ašrik s pomocí armády lidí zakletých do podoby medvědů ukradne dobré kněžně Luně černé srdce, které kněžna již po staletí střeží v začarované věži, je čas, aby Ilja Muromec vyrazil na pomoc a jako udatný bohatýr vybojoval líté bitvy a pomohl dobru zvítězit.

Audiokniha Černé srdce, autor Juraj Červenák, čte Jiří Schwarz.