Obálka audioknihy Dvojdomek ve Vrahovicích 1: Střídavě oblačno

Vydavatel: Komediograf
Vydáno: 2024
Série: Dvojdomek ve Vrahovicích díl 1

Vrahovice existují. A dvojdomek taky. A my v něm.

Dvojdomek ve Vrahovicích je dvojdílný humoristický román podle skutečných událostí. Všechno to začalo tak, že si moje sestra s rodinou rozšířila svou část malého domku po rodičích. A protože je tu veliká zahrada a na ní ovocné stromy a za zahradou je potůček, prostě krásná samota a oáza klidu, tak jsme to udělali taky tak.

Brzy se však ukázalo, že dvojdomek je speciální prostor a příbuzní, kteří tu žijí, jsou dost natěsno. Hlavně jsou to však lidé, kteří mají odlišné touhy a představy o životě. Takže i když jedna půlka dvojdomku chce žít šťastně i druhá půlka dvojdomku chce žít šťastně, vznikají neshody.
Zpočátku malicherné. Například kdo neuklidil hrábě do kůlny? Nebo kdo zapomněl zamknout branku? Všichni to známe. Všichni víme, že soužití s příbuznými přináší tlaky. Jenže dvojdomek je izolovaná soustava, kde jsou tlaky mnohem silnější.

Nejobyčejnější banalita se stává sporem! Nezametené listí dosahuje dějinného významu! Život ve dvojdomku je tanec mezi vejci!

A nejhorší je, že do toho sklouznete, i když jste nejslušnější člověk na světě. Na život ve dvojdomku nemůže být nikdo připraven! Dvojdomek prověří vaše fyzické i mentální předpoklady.
Ano! Naším příjezdem do Vrahovic se otevřel lunapark adrenalinových atrakcí, které se během několika měsíců proměnily v jedinou – v dům hrůzy. Tak jsme se sem těšili! Přestěhovali se z města a vzali si hypotéku!

Byl to omyl!

Ale dost! První díl se jmenuje Střídavě oblačno, takže se po bouřce ještě vždy vyčasí. Nedorozumění jsou sice čím dál větší, ale šípy z luků zatím ještě míří do terče. Nože se používají na krájení potravin a kladiva a sekerky výhradně na domácí práce. A na obličejích máme úsměvy! Hrané a falešné, ale pořád jsou to ještě úsměvy!

Vážení přátele, poslechněte si humoristický román Dvojdomek ve Vrahovicích. Výjimečně se pobavíte, jakým způsobem spolu jedni příbuzní taky dokáží žít.

A přitom je všude kolem tak krásně!

LUBOŠ BALÁK
Luboš Balák je známý především jako dramatik. Jeho divadelní komedie Manželství v kostce, Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská, Program na záchranu mužů, Komedie o komikovi, Zkurvení havlisti, Skečmen, Model ementálu se hrají na jevištích po celé České republice pod hlavičkou Divadla Komediograf a vystupují v nich významné herecké osobnosti. Během uzavření divadel při pandemii Covidu dokončil dva humoristické romány Dvojdomek ve Vrahovicích a Poslední heterosexuální komedie.

JANA PLODKOVÁ
Narodila se v Jičíně, od dětství chodila na zpěv do LŠU, věnovala se lidovým tancům a závodně i tancům společenským. Po maturitě vystudovala činoherní herectví na JAMU v Brně. Když dokončila studium, působila v divadlech Polárka, Divadle Na Fidlovačce nebo v HaDivadle. Momentálně, co se divadelní tvorby týče, hraje pouze v Divadle Na zábradlí, jehož je od sezony 2014/2015 členkou hereckého souboru. Kromě toho ji diváci mohou vidět i v mnoha filmech a televizních seriálech. Je držitelkou Českého lva za ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Protektor.

Audiokniha Dvojdomek ve Vrahovicích 1: Střídavě oblačno, autor Luboš Balák, čte Jana Plodková.

Série Dvojdomek ve Vrahovicích