Obálka audioknihy Baron Trenck: Až na hranici pekel

Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024
Série: Baron Trenck

FASCINUJÍCÍ PŘÍBĚH BARONA FRANZE TRENCKA, MUŽE NEZKROTNÉ POVAHY I ODVÁŽNÉHO DUCHA

Trenckův život je již od dětství plný dobrodružství. Jako sedmiletý chlapec se účastní svého prvního tažení, aby co nejdříve přičichl k vojenskému řemeslu. Pomáhá v lazaretu a svou nelehkou práci vykonává s až neuvěřitelnou samozřejmostí. Trenckův život se následně plní milostnými avantýrami, které mu spolu s jeho výbušnou povahou značně komplikují celou profesní vojenskou kariéru. Naštěstí pro něj se jako voják mnohokrát vyznamená a po mnoha peripetiích se mu konečně podaří usadit na panství ve Slavonii. Ovšem ani tam ho žádný klid nečeká. Musí se postavit nebezpečným tlupám lupičů, kteří se neštítí ničeho – a možná právě tady se rodí jeho krutost, která se donese až k Marii Terezii…

FRANTIŠEK NIEDL
František Niedl se narodil v Českých Budějovicích a vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a byl majitelem cestovní kanceláře. Má rád přírodu, motorky, koně, jachtink, literaturu a historii. Kromě románů píše i povídky, které se objevují v přílohách deníků, nebo jsou vysílány v rozhlase a také vychází knižně.

PAVEL SOUKUP
Český herec a dabér. Původně vystudoval Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě. Poté se pustil do studia na DAMU. Po škole působil hlavně v oblastních divadlech, později se ale vrátil do Prahy, kde začal účinkovat v Divadle ABC. Zahrál si také v televizi. Pavel Soukup dabuje například herce Roberta Redforda, Gérarda Depardieu, Harrisona Forda nebo Bruce Willise.

Audiokniha Baron Trenck: Až na hranici pekel, autor František Niedl, čte Pavel Soukup, režie Helena Rytířová.

Série Baron Trenck

Obálka audioknihy Baron Trenck: Až na hranici pekel