Obálka audioknihy Herec

Interpret: Josef Kubáník
Vydavatel: Chevaliere
Vydáno: 2024

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH, KTERÝ SE MŮŽE STÁT I VÁM...

Hlavním hrdinou knihy je Jan – známý, obletovaný, slávou zkažený i unavený herec. Když mu v telefonu omylem přistane smska z neznámého čísla, využije toho k nezávaznému klábosení: jaká úleva bavit se jen tak s dívkou, která o něm nic neví a on si tak nemusí na nic hrát! Konverzace s bystrou a vtipnou Martinou se ale brzy změní v napínavou psychologickou šarádu. Kdo z těch dvou je lepším hercem, kdo si tu s kým hraje a kdo je jen hračkou?
Čtivý, obratně napsaný příběh s téměř detektivní zápletkou a několika překvapivými zvraty vypráví autor netradičně, jen pomocí sms a deníkových zápisků ústředního hrdiny. Impulsem k napsání románu o herecké hvězdě, jejíž život obrátí naruby chatování s neznámou osobou, byla pro Josefa Kubáníka skutečná příhoda, která se stala zpěvačce Lucii Bílé. „Byl jsem překvapený, že tak fascinující námět ještě nikdo nezpracoval,” říká Josef Kubáník

JOSEF KUBÁNÍK
Josef Kubáník je především herec, věnuje se ale také komunikaci, kterou zajišťuje pro divadla, pro film, úspěšně působil v týmu prezidenta Petra Pavla. V rozhlase moderuje vlastní pořad Na pohovce Jožky Kubáníka, ve kterém zpovídá zajímavé osobnosti. Je autorem několika knih, Poslední deník Květy Fialové se stal bestsellerem, po něm následoval úspěšný Herec.

Audiokniha Herec, autor Josef Kubáník, čtou Josef Kubáník, Matouš Ruml a Tereza Rumlová. Režie Helena Rytířová.