Obálka audioknihy Vražedná splátka

Interpret: Filip Švarc
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024

KAŽDÝ POHÁR TRPĚLIVOSTI JEDNOU PŘETEČE!

Na okraji lesa se najde ohořelé luxusní auto. Když na místo dorazí policie, s překvapením zjišťuje, že ve voze je mrtvola a že požár s největší pravděpodobností nebyl nehodou, ale snahou o zahlazení stop. Kriminalista Radim Brázda se spolu s novou parťačkou Dianou Černou, svéráznou policistkou, která si s sebou nese komplikovanou minulost, pouští do nelehkého vyšetřování. Zavádí je do slepých uliček a nutí je uvažovat nad tím, jak dobře vlastně znají lidi, o nichž si mysleli, že je nemohou ničím překvapit. Zároveň bojují s přitažlivostí, která se mezi nimi začíná probouzet…

Od držitele Ceny Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku ROKU 2022

„David Urban v detektivním thrilleru zdařile rozehrává zásadní téma stírání hranic mezi realitou a fantazií a ukazuje ho na příběhu dlouho plánované osobní msty. Román má napětí a spád, jeho devizou je věrohodný popis policejní práce, sugestivně vylíčené prostředí i charaktery postav.“
― z posudku komise Magnesie Litery k románu Hra o přežití

„Autor si čtenáře vodí po cestách, kterými jej poněkud vyvádí z jistoty, že vrah je snadno identifikovatelný. A nejistota trvá prakticky až do posledních stránek knihy. V tom je Urban opravdový mistr.“
― Novinky.cz, z recenze románu Déjà vu

DAVID URBAN
Narodil se v Praze, kde žije dodnes. Je šťastně ženatý, má dvě dospělé děti a pár koček. Už více než polovinu života pracuje u pražské kriminálky, což se odráží v jeho literární tvorbě. Mezi jeho zájmy patří četba, sbírání komiksů a hraní počítačových her. Rád zdolává lezecké stěny a věnuje se lukostřelbě. Je autorem povídkových sbírek Tři opice (2020) a Výjezdovka (2021), mnohé z publikovaných povídek byly oceněny v nejrůznějších literárních soutěžích. V posledních letech vydal v Kalibru také romány Rozsudek smrti (2021), Hra o přežití (2022) a Déjà vu (2023). Hra o přežití mu vynesla nominaci na Magnesii Literu a získal za ni Cenu Jiřího Marka.

FILIP ŠVARC
Přední český dabér a herec. Narodil se v Praze. Hercem chtěl být již v dětství, v 6 letech podepsal svou první smlouvu. Zahrál si v Divadle na Vinohradech a v Divadle E.F. Buriana několik dětských rolí. V roce 1989 nastoupil na Pražskou konzervatoř. Jeho prvním dabingovým počinem byl v roce 1993 Lillo Brancato ve filmu PŘÍBĚH Z BRONXU. Od té doby má na svém kontě nespočet dabingových rolí. Mezi jeho nejznámější patří např. zebra Marty v animovaném filmu MADAGASKAR či Walden Schmidt (Ashton Kutcher) v americkém seriálu DVA A PŮL CHLAPA. V roce 2017 si zahrál v komediálním seriálu České televize DABING STREET. V posledních letech se věnuje též načítání audioknih.

David Urban: VRAŽEDNÁ SPLÁTKA | Čte Filip Švarc | Režie a zvuk Daniel Tůma | Mix a mastering Ivan Mikota | Hudba Karpof Brothers | Natočeno ve studiu KARPOFON (AudioStory) | Grafiku podle knižní obálky adaptovala Jana Rybová | Produkce AudioStory | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v říjnu 2024

VRAŽEDNÁ SPLÁTKA Copyright © David Urban, 2024 | All rights reserved. | Vydala Euromedia Group, a. s. – v edici Kalibr v roce 2024

Audiokniha Vražedná splátka, autor David Urban, čte Filip Švarc.