Obálka audioknihy Modrý Poťouch 5

Vydavatel: Česká televize
Vydáno: 2024
Série: Čtení do ouška

Zuzanka si od profesora Jindáčka vyprosila zapůjčení speciálních brýlí a baterky a pokouší se vymyslet, jak zbavit Jitku Záviďky hadí. Jitka má ale kromě Záviďky kolem krku taky pestrobarevnou můru na rameni. Zuzanka zjistí od pana profesora, že je to Paráďule, druh rozkmotřidla, které žije ve výkladních skříních módních obchodů, a když se na někoho přisaje, tak je pro něj nejdůležitější, co si na sebe oblékne. Paráďule útočí i na Zuzanku. Nechytit ji je těžší, než si myslela.

JAN POTMĚŠIL
Jako dětský herec se představil už v 8 a poté v 11 letech. Později vystudoval herectví a ztvárnil řadu romantických i dramatických rolí. Po automobilové nehodě v prosinci 1989 utrpěl poranění páteře a je upoutaný na invalidní vozík. I přesto je aktivním hercem, především v Divadelním spolku Kašpar a v Divadle v Celetné. ZA ztvárnění titulní role v Shakespearově hře Richard III. získal Cenu Alfréda Radoka.

Série Čtení do ouška

Obálka audioknihy O třech dracích