Obálka audioknihy Prokletí rodu

Interpret: Julie Goetzová
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024

Mladá novinářka Alice Bergerová opouští kvůli sporům s kolegy slibně rozjetou kariéru i svůj moderní pražský byt a ocitá se v Juratově, městečku, kde se na první pohled zastavil čas. Stává se redaktorkou v bezvýznamném regionálním týdeníku a postupně se seznamuje s místními lidmi i poměry. Poklidný chod města náhle naruší tragická smrt jednoho z Aliciných kolegů. Alice není ochotná uvěřit, že šlo o sebevraždu, a pouští se proto do vlastního pátrání. Pomoc jí ochotně nabídne Robin, majitel místní restaurace, hledající rozptýlení po ztrátě své životní lásky. Zavražděný novinář prý před smrtí pracoval na významném projektu. Mohla ho snad právě tato činnost stát život? Nebo má jeho smrt opravdu souvislost s údajným prokletím města, jak všichni tvrdí?

JULIE GOETZOVÁ
Herečka a hudebnice, narozená 24. 5.1986 v Českých Budějovicích. Absolvovala činoherní herectví na brněnské JAMU, rok studií strávila na krakovské herecké škole PWST. Po škole byla rok v angažmá v Divadle Radost, od té doby je na volné noze.

Hostovala např. v brněnské Redutě, Hadivadle, pražském Rubínu, Meetfactory, Alfrédu ve dvoře nebo na Nové scéně Národního divadla. Stála u zrodu experimentálního souboru D´epog, spolupracuje s divadelní platformou Kartel, jako klavíristka a violistka je členkou kapel Cirkus Cermaque, Chytej ušima a Chantet.

Audiokniha Prokletí rodu, autorka Ilona Dobrovolná, čte Julie Goetzová, režie Ondřej Černý.