Obálka audioknihy Dáma v modrém

Interpret: Tereza Groszmannová
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024

Dáma v modrém je obraz od uznávaného prvorepublikového malíře, který připraví hraběti Valeriánu Chorisovi, dědici prosperujícího panství, nejednu horkou chvilku. Obraz se totiž dostal do nesprávných rukou. Na první pohled ztřeštěná eskapáda s obrazem však skončí vraždou. Valerián v roli detektiva začíná pátrat na vlastní pěst. Někdy je však lepší nevědět, zvláště když i jeho nejbližší něco tají a nic není takové, jaké se být zdá…

NAĎA HORÁKOVÁ
Učitelka, spisovatelka, scenáristka. Píše historické romány, detektivky, fejetony a povídky a je spoluautorkou scénářů a námětů 1. a 2. řady televizního seriálu Policie Modrava. Vystudovala humanitní obor na kyjovském gymnáziu a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor český jazyk a literatura a dějepis. V roce 2023 začala pracovat na své dvacáté třetí knize.

TEREZA GROSZMANNOVÁ
Pochází z Podkrkonoší, známého to kraje ochotnických divadelních spolků. Sama nadšená ochotnice, nastoupila nejprve na brněnskou konzervatoř a poté na pražskou DAMU. V roce 1994 se poprvé představila na jevišti Mahenovy činohry jako Princezna Pampeliška v inscenaci stejnojmenné Kvapilovy pohádky. Po několika letech v angažmá se rozhodla pro televizní a filmovou kariéru v Itálii a přelom tisíciletí strávila ve službách italského televizního průmyslu, mimo jiné spolupracovala s Terencem Hillem. V roce 2003 se vrací do angažmá v Mahenově činohře a své italské zkušenosti ihned uplatní v Čičvákově inscenaci Goldoniho Treperend. Od té doby v Mahenově činohře vytvořila mnoho postav, za všechny je třeba zmínit Veroniku Houilléovou v Bohu masakru Yasminy Rezy, Mirandolínu ve stejnojmenné Goldoniho komedii nebo zběsilou Kláskovou v Jiráskově Lucerně.

Audiokniha Dáma v modrém, autorka Naďa Horáková, čte Tereza Groszmannová, režie Ondřej Černý.