Obálka audioknihy Zamrzlá loď kapitána Flinta

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Série: Vlaštovky a Amazonky díl 4

Mráz a zamrzlé jezero. Skvělá příležitost k výpravě na"severní pól"

Čtvrtá kniha ze série o Vlaštovkách a Amazonkách se odehrává na zamrzlém jezeře. Co všechno na své polární výpravě během zimních prázdnin u zamrzlého jezera zažijí?

Čtvrtá kniha ze série Vlaštovky a Amazonky zavede neohrožené průzkumníky Johna, Zuzanu, Titty a Rogera Walkerovy a obávané amazonské pirátky Nancy a Peggy Blackettovy na severní pól. Společně s Dorotkou a jejím bratrem vědcem Dickem plánují děti "arktickou" výpravu. Cestovatele však rozdělí nepředvídatelné události a ve vzrušujícím vyvrcholení jejich cesty na pól málem dojde ke katastrofě. Co všechno na své polární výpravě během zimních prázdnin u zamrzlého jezera zažijí?

Ransome čerpá ze svých vzpomínek na školní léta, kdy v roce 1895 zcela zamrzlo jezero Windermere. Významně ho také ovlivnily knihy Fridtjofa Nansena o jeho přeplutí Grónska v roce 1888 a o jeho arktické výpravě v letech 1893-1896 na lodi Fram a na saních, na které se v tomto dílu série hojně odkazuje.

Audiokniha Zamrzlá loď kapitána Flinta - autorr Arthur Ransome, čte Aleš Procházka.

Série Vlaštovky a Amazonky

Obálka audioknihy Trosečníci z Vlaštovky