Obálka audioknihy Botanik

Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2024
Série: Washington Poe díl 5

Detektiv seržant Washington Poe dokáže své přátele spočítat na prstech jedné ruky. A ještě by mu zbyl palec. Je mezi nimi samozřejmě bezelstně nevinná civilní analytička Tilly Bradshawová. Šíleně geniální, ale tak trochu společenský granát. Svou těžce zkoušenou šéfovou zná už léta, stejně jako svou nejbližší sousedku Victorii, hlídačku psů na částečný úvazek.

A pak je tu Estelle Doylová. Temná, nebezpečná a zatraceně sexy. Jízlivá patoložka, která nikdy nechodí po slunečné straně ulice. Ale nezašla tentokrát až příliš daleko?

Vražda jejího otce se zdá být zároveň otevřeným i uzavřeným případem. Estelle má na rukou zbytky zplodin po výstřelu z vražedné zbraně a do domu obklopeného čerstvým sněhem vedou jen její stopy. Od svého zatčení řekla jen tři slova: „Řekněte Washingtonu Poeovi.“

Mezitím travič zvaný Botanik posílá národním celebritám básně a lisované květiny. Je zvrácený a vynalézavý. Zdá se, že dokáže procházet zdmi a navzdory upozorněním, která dává svým obětem, a bez ohledu na bezpečnostní opatření policie, dokáže dál beztrestně zabíjet.

Pro Washingtona Poea, který nenávidí záhady zamčených pokojů, to vypadá na nejdelší pracovní týden v životě...

M. W. CRAVEN
Britský autor detektivních románů a thrillerů. Probační úředník. M. W. Craven se narodil v Carlisle, ale vyrostl v Newcastlu, odkud utekl v nezralém věku šestnácti let a vstoupil do armády. Dalších deset let cestoval kolem světa a bavil se. V roce 1995 se rozhodl studovat sociální práci se zaměřením na kriminologii a zneužívání látek. Jako jednatřicetiletý se stal probačním úředníkem ve Whitehavenu, kde se nakonec vypracoval na vedoucí pozici. O šestnáct let později se rozhodl zariskovat, a když z důvodu nadbytečnosti přišel o místo, stal se spisovatelem na plný úvazek.

MARTIN ZAHÁLKA
Martin Zahálka je uznávaným dabérem, ztvárnil desítky divadelních rolí a zahrál si v řadě seriálů. Po Střední průmyslové škole strojní pracoval jako promítač vojenského kina v Boru u Tachova a poté se přihlásil na DAMU na obor herectví. Po svém prvním angažmá ve Státním divadle v Brně přešel do Divadla J. K. Tyla v Plzni a od roku 1992 je členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech v Praze. Zahrál si např. Greye v Králi Krysovi, Oronta v Misantropovi, skvěle fotí a načítá audioknihy.

Audiokniha Botanik, autor M. W. Craven, překlad Jan Kozák. Čte Martin Zahálka, režie Jakub Tabery.

Série Washington Poe

Obálka audioknihy Loutkové divadlo