Obálka audioknihy Čtvrtý věk

Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2024

INTELIGENTNÍ ROBOTI, MYSLÍCÍ POČÍTAČE A BUDOUCNOST LIDSTVA

Fascinující pohled na budoucnost člověka

Čtvrtý věk, audiokniha, která se zabývá fascinující otázkou: Jak technologický pokrok ovlivní budoucnost lidstva? Autor Byron Reese v této audioknize poodhaluje různé scénáře a předpovědi o tom, co nás čeká v době, kterou nazývá Čtvrtý věk.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Čtvrtý věk tak poutavá audiokniha, je skutečnost, že Byron Reese nejenom prezentuje své vlastní myšlenky, ale také se opírá o údaje a příklady z reálného světa. S využitím 100 000 let historie lidstva, jako svého průvodce, zkoumá problémy kolem umělé inteligence, robotů, vědomí, automatizace, konce práce, hojnosti a nesmrtelnosti. Předkládá argumenty podložené zkušenostmi z průmyslu a vědy, aby podpořil své teze. To dodává audioknize na věrohodnosti a umožňuje posluchačům dostat se za povrch a hlouběji porozumět problematice.

Byron Reese je toho názoru, že lidská historie se zásadně změnila jen třikrát, a to za pomoci technologie

První věk – před 100 000 lety, kdy jsme objevili oheň, který vedl ke vzniku řeči a jazyka;
Druhý věk – před 10 000 lety, rozvinuli jsme zemědělství, které vedlo ke vzniku prvních měst, ale i válčení;
Třetí věk – před 5 000 lety, kdy jsme vynalezli písmo, kolo a peníze, které vedly až ke vzniku států;
Čtvrtý věk – roboti a umělá inteligence
Pátý věk ...
Nyní jsme na prahu čtvrtého věku, kterou přinesly dvě technologie: AI a robotika. Audiokniha Čtvrtý věk nám ukazuje základní pozadí toho, jak jsme se dostali do tohoto bodu, a jak – spíše než o čem – bychom měli přemýšlet. O tématech, kterým budeme brzy všichni čelit: automatizace, změny v zaměstnání, kreativní počítače, radikální prodloužení života, umělý život, etika umělé inteligence, budoucnost válčení, superinteligence a důsledky extrémní prosperity.

Čtvrtý věk je zkrátka audiokniha, která nenechává jenom otázky běžet hlavou, ale motivuje posluchače přemýšlet o dopadu technologií na naši budoucnost. Bez ohledu na to, zda jste technologický nadšenec nebo skeptik, tato audiokniha nabízí zajímavou perspektivu na to, co nás čeká ve „čtvrtém věku“ lidstva.

„Kniha Čtvrtý věk nepojednává pouze o tom, co bude vzestup AI znamenat pro lidstvo, nutí také čtenáře zpochybňovat své předsudky. A to vše dělá zábavným a poutavým způsobem.“
— The New York Times

„V knize Čtvrtý věk nabízí Byron Reese čtenáři něco mnohem cennějšího než to, co si má myslet o umělé inteligenci a robotice – zaměřuje se na to, JAK o těchto technologiích přemýšlet a ukazuje způsoby, jak navždy změní svět. Pokud si chcete přečíst jen jednu knihu o revoluci AI, tahle je ta pravá.“
— John Mackey, spoluzakladatel a CEO, Whole Foods Market

„Reese formuluje nejhlubší otázky naší doby jasným jazykem, který zve čtenáře, aby si sami vybrali. S využitím 100 000 let historie lidstva jako svého průvodce zkoumá problémy kolem umělé inteligence, robotů, vědomí, automatizace, konce práce, hojnosti a nesmrtelnosti. Reese se v knize ukazuje jako optimista a nabádá nás, abychom pomocí technologie vybudovali lepší svět.“
— Bob Metcalfe, profesor inovací UT Austin, vynálezce Ethernetu, zakladatel 3Com

„Dobře načasované, vysoce informativní a optimistické.“
— Booklist