Obálka audioknihy Mrtvý lotr

Vydavatel: Audiotéka, Fantom Print
Vydáno: 2024
Série: Pouť mrtvého

VIRTUÁLNÍ SVĚTY JSOU MÍSTEM NEOMEZENÉ SVOBODY... VŠE MÁ ALE SVOU MEZ.

Virtuální světy jsou místem neomezené svobody. Kdokoli se může stát elfským mágem nebo neviditelným lotrem, připojit se ke klanu a účastnit se nájezdů, bojovat, rozvíjet svoji postavu a hlavně uniknout každodenní dřině. Hra je ovšem hrou pouze tehdy, když ji můžete přestat hrát. To jsem zjistil po zlém. Prostě jsem chtěl vypustit trochu páry ve virtuální realitě, místo toho mě ale zavraždili a já skončil uvězněný v těle jednoho z nemrtvých – pomalého, nemotorného a odsouzeného k tomu, aby znovu a znovu umíral rukou ostatních hráčů.

Z té příšerné situace existovala jenom jedna cesta ven, a to nalezení legendárního Svitku vzkříšení, k tomu ale bylo zapotřebí, abych proměnil bezmocnou, chorobami prolezlou mrtvolu v opravdický vražedný stroj. Kdyby jen lidé tušili, jaké to je vylepšovat mrtvého lotra…

PAVEL NIKOLAJEVIČ KORNĚV
Pavel Nikolajevič Korněv se narodil 1978 v ruském Čeljabinsku a vystudoval VŠ ekonomického směru. Co by spisovatel prorazil až v roce 2005 románem Led, který je první částí pentalogie z Příhraničí,+ a v roce 2006 získal ocenění Meč beze jména od nakladatelství Alfa-kniga. Tato science fantasy série se stala jeho nejpopulárnějším dílem, vyšla např. i polsky. Kromě ní napsal také cyklus Exorcista či Město Podzim a několik samostatných románů a povídek. Píše především akční prózu: science fantasy či fantasy s detektivními, steampunkovými či postakatastrofickými prvky. V současnosti se věnuje psaní na plný úvazek.

ONDŘEJ RYCHLÝ
Absolvoval Hudebně dramatické oddělení pražské konzervatoře a během studia začal hostovat v několika divadlech v Praze, nejčastěji v Divadle Na Vinohradech. V roce 2014 nastoupil do Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde vyjma činoherního angažmá skládá scénickou hudbu k inscenacím. Je spoluzakladatel filmové agentury FastFilms s.r.o., kde pracuje jako kreativec a režisér.

Audiokniha Mrtvý lotr, autor Pavel Korněv, překlad Kateřina Niklová. Čte Ondřej Rychlý, režie Helena Rytířová.

Série Pouť mrtvého

Obálka audioknihy Mrtvý lotr