Přihlášení Zavřít
Zadejte Vaše mobilní číslo, a poté vyplňte jednorázový kód, který Vám pošleme v SMS.
Na sobotu 23. dubna připadá Světový den knihy a autorských práv, který nejlíp oslavíte skvělým příběhem. Pro inspiraci jsme pro vás vybrali hned pět titulů, za které bychom strčili ruku do ohně. Chybět nemůže Karin Lednická a její neveselý příběh o slezských Lidicích s názvem Životice. Ani Kateřina Tučková si pro svůj nový román nevybrala zrovna lehké téma. Bílá Voda se věnuje komunistické Akci Ř, která měla za cíl zlikvidovat víru v Boha a z Československa vymazat řeholníky.
Jestli máte chuť na trochu romantiky, cestování a vaření, zkuste Domek v Irsku Julie Caplinové. A pokud občas přemýšlíte, kam by se váš život ubíral, kdybyste se v určité fázi rozhodli jinak, vyzkoušet si to můžete v Půlnoční knihovně Matta Haiga. S dalším napínavým thrillerem Lov přichází Bernard Minier. Vyšetřovatel Martin Servaz tu musí vyřešit hrůzné činy na francouzském venkově, kde se stal lovnou zvěří člověk. Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv titul, my vám přejeme, ať si Den knihy pořádně užijete.
Bernard Minier
Cena: e-kniha 299,- / audiokniha 449,-
Žánr: Světová literatura, thriller
Titul největšího sympaťáka mezi francouzskými vyšetřovateli už Martinovi Servazovi nikdo nesebere a nyní se vrací se svým sedmým případem Lov. A už začátek je děsivý. Kriminalista je přivolán k případu dopravní nehody, kde byl sražen nahý člověk s jelení hlavou. Který má na prsou vypálené slovo Spravedlnost.
Už brzy začíná být jasné, že se v lesích kolem Ariege stal lovnou zvěří člověk. Jde ale jen o počátek děsivých událostí, které se daly do pohybu. Audioknihu načetl František Kreuzmann.
Karin Lednická
Cena: 269,-
Žánr: Česká literatura, literatura faktu, historie
Vesnička Životice leží uprostřed Těšínského Slezska a na růžích tu ustláno neměli nikdy. V roce 1938 byla zabrána Polskem, aby se v září 1939 stala součástí Říše. Probíhala tu největší germanizační akce v Evropě a odpor byl trestán lágry či popravami, na nichž byla účast povinná. V roce 1944 zastřelili partyzáni tři členy gestapa, což odstartovalo skutečné hrůzy.
Do konce války byli obyvatelé Životic buď postříleni, nebo odsunuti do koncentračních táborů. Zpátky se vrátili jen čtyři. A Karin Lednická ve své dokumentární novince potvrzuje, že lehké čtení není její parketa. Pokud se ale do něčeho zakousne, čtenáři nedoručí míň, než skutečně autentický zážitek, který ve vás zůstane ještě dlouho po posledním písmenku.
Kateřina Tučková
Cena: 449,-
Žánr: Česká literatura, román
Deset let psaní, ale i pročítání archivů si prožila Kateřina Tučková spolu se svým novým románem Bílá Voda. Ten vás seznámí s Lenou, která se na spirituální místo vypraví ukrýt před svojí minulostí. Seznamuje se tu s řeholnicí Evaristou, která do Bílé Vody přišla už v roce 1950. Tehdy při komunistické Akci Ř dostala na výběr, jestli se vrátí do civilního života, nebo zůstane u víry.
Nezaváhala ani minutu, a tak se za minulého režimu musela vyrovnávat nejen s nucenými pracemi, ale i kriminálem, mučením a neustálým ponižováním. Tady ale Evaristin příběh teprve začíná a Lena postupně zjišťuje, že je minulost řeholnic z Bílé Vody součástí i jejího vlastního osudu.
Julie Caplinová
Cena: 339,-
Žánr: Světová literatura, román, romantika
Osmý díl ze série Romantické útěky, který si ale užijete, i když jste žádný z předchozích dílů nečetli, pojmenovala Julie Caplinová Domek v Irsku. Hlavní hrdinka Hannah v něm pověsí na hřebík úspěšnou kariéru právničky a vypraví se do kulinářské školy v Irsku. Svůj pobyt zahájí velkým mejdanem v Dublinu, kde se seznámí s Connorem.
Když Hannah dorazí na venkov, kde se její nová škola nachází, dost ji překvapí zjištění, že rčení „To, co se stane v Dublinu, nezůstane v Dublinu” platí do posledního písmenka. Pokud vás láká objevování krás irského venkova, milujete dobré jídlo a hledáte skvěle napsaný romantický příběh, je Domek v Irsku sázkou na jistotu.
Matt Haig
Cena: 319,-
Žánr: Světová literatura, román, fantasy
I když si asi nové romány nevybíráte podle žebříčku The New York Times, Půlnoční knihovna Matta Haiga se v tomto velmi prestižním seznamu držela víc než půl roku. Když Nora do této zvláštní knihovny zamíří, připadá si, že je její život v totálních troskách. Pak se ale začte do jednoho z příběhů, ve kterém zjistí, jaké by to bylo, kdyby se v určité fázi života rozhodla jinak.
Takových příběhů je Půlnoční knihovna plná. Nora čte další a další a při hledání dokonalého života se snaží najít ten, v němž by jí bylo nejlíp. Podaří se jí to, nebo už ho dávno přečetla? Je tu trocha filosofie, krásná zápletka a pokud často přemýšlíte, co by, kdyby, možná dostanete i pár odpovědí.