Obálka audioknihy Mlčení jehňátek

Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2024
Série: Hannibal Lecter díl 2

Nejslavnější kniha ze série o Hannibalu Lecterovi, geniálním vrahovi s chutí na lidské maso.

Podobně jako v Červeném drakovi se tu vyšetřovatel FBI – tentokrát ovšem žena Clarice Starlingová – obrací právě na něj, aby pomohl s dopadením jiného šíleného zabijáka, muže přezdívaného Buffalo Bill pro jeho zálibu stahovat své oběti zaživa z kůže. Ambiciózní Clarice se úkolu ujme s policejní profesionalitou, ale taky obrovským soucitem pro oběti těchto strašlivých zločinů.

Kniha byla odměněna Cenou Brama Stokera za nejlepší román roku 1988 a dodnes se řadí mezi nejlepší a nejnapínavější krimithrillery všech dob.

THOMAS HARRIS
Thomas Harris, americký spisovatel a scénárista, rodák od Mississippi, začal psát o zločinech ve Spojených státech a v Mexiku nejprve jako zpravodaj a redaktor pro The Associated Press v New Yorku. První román Černá neděle vydal už v roce 1975. Následoval román Červený drak v roce 1981 a poté v roce 1988 světoznámé Mlčení jehňátek. Sérii doplnil díly Hannibal a Hannibal-Zrození.

Všechny díly série o Hannibalu Lectrovi byly zfilmovány.

Audiokniha Mlčení jehňátek, autor Thomas Harris, překlad Jana Odehnalová, čte Dagmar Čárová. Mix a mastering Tomáš Nykl, hudba Karpof Brothers, režie Daniel Tůma.

Série Hannibal Lecter

Obálka audioknihy Červený drak