Obálka audioknihy Červený drak

Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2024
Série: Hannibal Lecter díl 1

Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se bývalému detektivovi FBI Willu Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?

THOMAS HARRIS
Thomas Harris, americký spisovatel a scénárista, rodák od Mississippi, začal psát o zločinech ve Spojených státech a v Mexiku nejprve jako zpravodaj a redaktor pro The Associated Press v New Yorku. První román Černá neděle vydal už v roce 1975. Následoval román Červený drak v roce 1981 a poté v roce 1988 světoznámé Mlčení jehňátek. Sérii doplnil díly Hannibal a Hannibal-Zrození.

Všechny díly série o Hannibalu Lectrovi byly zfilmovány.

JAROSLAV PLESL
Absolvent brněnské JAMU, od roku 2001 člen souboru Dejvického divadla a laureát Ceny Alfréda Radoka 2007 za roli Mahona v Syngeově Hrdinovi západu, patří k nejžádanějším hercům střední generace. Široký rejstřík jeho výrazu, díky němuž se nevyhýbá ani rolím padouchů a manipulátorů, využily celovečerní snímky Pravidla lži, Grandhotel, Muži v říji, Největší z Čechů, Zoufalci, Sráči, Čtyři slunce, Rozkoš, Krásno, Kvarteto, Úsměvy smutných mužů ad. Televizní diváci ocenili jak jeho komicky přesvědčivé kreace v seriálech Čtvrtá hvězda, Autobazar Monte Karlo a Dabing Street, tak plnokrevné figury v historických sériích Zločin v Polné, Zločiny Velké Prahy, Bohéma, Král Šumavy či Zlatá labuť. Coby průvodce dokumentárního cyklu Štíty Království českého prokázal i hluboký zájem o dějiny. Ztvárnění hrobníka Olina ve filmu Díra u Hanušovic mu vyneslo Českého lva 2014 za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Red Dragon © 1981 by Yazoo Fabrications, Inc.

Audiokniha Červený drak, autor Thomas Harris, překlad Alice Nellis. Čte Jaroslav Plesl, režie Daniel Tůma.

Série Hannibal Lecter

Obálka audioknihy Červený drak