Obálka audioknihy Karmadontova šachovnice

Vydavatel: Audiotéka, Fantom Print
Vydáno: 2024
Série: Cesta šamana díl 5

Hrobka stvořitele Barliony je na dosah… i za výrobu legendárních figurek se ale platí!

Šaman Mahan se z odsouzence v dolech vypracoval na jednu z nejvlivnějších postav svého serveru Barliony. I jeho klan, ještě před nedávnem naprosto bezvýznamný, je síla, se kterou musí počítat celé císařství – zvlášť teď, když vlastní zbrusu nový mocný hrad. Za získání Altamedy však Mahan musel zaplatit vysokou cenu a odstartoval tak scénář, kde budou všechny sázky vyšší, než jsou jeho protihráči zvyklí…

Zatímco mocenské vztahy v Barlioně hledají novou rovnováhu a nejsilnější klany se připravují na válku, Mahan se musí urychleně naučit, jak vést klan o tisících členů. Management ale není nic pro šamana, a tak si Mahan brzy odskočí k pár polozapomenutým úkolům, kde se hodí trocha té intuice a netradičních řešení. A tentokrát na to nebude sám! I šaman-samorost totiž může mít učednici, a to přinejmenším tak neotřelou jako její učitel. Vlčí smečky nebo volné moře; cesta šamanů vede opravdu nečekanými místy.

Mahan ale musí myslet i na jiné světy – především na ostatní herní kontinenty, kde mu jiní podobně nadaní klenotníci šlapou na paty v závodu o to, kdo jako první v celé Barlioně znovu vyrobí legendární Karmadontovu šachovnici a použije ji k odemknutí hrobky samotného Stvořitele. Mahan teoreticky není zdaleka na tak vysokém levelu, aby vůbec mohl pracovat s vhodnými materiály, ale na levelování už nezbývá čas. Dokáže Mahan najít skulinu a vyjít ze soutěže jako vítěz?

VASILIJ MICHAJLOVIČ MAHANĚNKO
Povoláním projektový manažer se rozhodl zužitkovat své zkušenosti dlouholetého hráče MMORPG a napsat knihu ve zbrusu novém žánru LitRPG. Jeho série Cesta šamana, která má celkem sedm dílů, se v Rusku stala bestsellerem téměř přes noc a brzy se dočkala i anglické verze. Mezi jeho další zájmy patří vesmír, což se promítlo i do zasazení jeho nové série Galaktiona.

RICHARD WÁGNER
Herec a dabér. Na svém kontě má desítky filmů a seriálů, v nichž postavy mluví právě jeho hlasem. Hlas propůjčil i postavám v počítačových hrách. Kromě dabingu se věnujei režii, herectví a moderování podcastů. Moderuje podcast V českém znění na Novinky.cz.

Připravila Audiotéka podle stejnojmenné knihy vydané nakladatelstvím Fantom Print v roce 2024

Audiokniha Karmadontova šachovnice, autor Vasilij Mahaněnko, překlad Martin Kapalka. Čte Richard Wágner a Anita Krausová, režie Ondřej Černý.

Série Cesta šamana

Obálka audioknihy Úkol přežít