Obálka audioknihy Smrková Tišina

Interpret: Martina Hudečková
Vydavatel: Kanopa, Vendeta
Vydáno: 2024

ŠUMAVSKÉ LESY MAJÍ SVÁ TEMNÁ TAJEMSTVÍ. KDO JE DALŠÍ NA ŘADĚ?

Čtyři skupinky přátel se rozhodnou strávit dovolenou uprostřed šumavských lesů – Rudolf s jeho partou tří kamarádů, Jakub s jeho přítelkyní Sašou, Richard s manželkou Emou a skupina studentů v čele s šarmantním sukničkářem Márou.

Právě Mára, jakožto charismatický vypravěč, se ujme zábavy a vypráví partě strašidelné válečné historky u ohně, které se údajně odehrávaly na místě, kde právě nocují. Saša z něj nemůže spustit oči a nakonec to mezi nimi zajiskří. Ráno ale nastává šok – po Jakubovi jako by se slehla zem.
Když po Kubovi všichni začnou pátrat, stává se příběh ještě zamotanější – v lesích najdou jiného muže v bezvědomí.

Kdo je ten muž? Co se mu stalo? A kam se poděl Jakub? Když už si všichni myslí, že situace nemůže být podivnější a děsivější, začne se všem zjevovat tajemná postava v modrém svetru – může právě to být příčina všech temných záhad?