Obálka audioknihy Tonda, Slávka a kouzelné světlo

Interpret: Jan Cina
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

PODAŘÍ SE ZACHRÁNIT DŮM PŘED TEMNÝM GÉNIEM?

Vypravěčem je jedenáctiletý Tonda, chlapec, který nechodí do školy, nemá kamarády a pokud se vzdálí z bytu, musí si na oblečení připnout červený provázek, protože je nemocný a rodiče o něj mají velký strach. Tondovi se takový život pochopitelně nelíbí, a když se do domu, kde s rodinou bydlí, přistěhuje holčička Slávka, která se s ním chce kamarádit, má z toho velikou radost.

V domě však kromě lidských obyvatel bydlí i Génius, duch místa, který zde byl daleko dříve než všichni ostatní a má jeden důležitý rys – je právě takový, jací jsou lidé v domě. A lidé v tomto domě jsou na sebe už dlouhou dobu velmi zlí. Podaří se Tondovi a Slávce zachránit dům před temným Géniem, a dokonce Génia před ním samotným? Každá správná pohádka končí dobře, ale cesta k tomuto dobrému konci je tak dramatická a dobrodružná, že bude bavit nejen děti, ale i jejich (pra)rodiče.

JANA ŠRÁMKOVÁ
Česká spisovatelka. Vystudovala Evangelikální teologický seminář, v roce 2009 dokončila studium tvůrčího psaní a redakční práce na Literární akademii. Významně na sebe upozornila svou prvotinou, novelou Hruškadóttir (2008), za niž získala za ni Cenu Jiřího Ortena. V roce 2010 vydala knížku pro děti Putování žabáka Filemona o cestě tří přátel, plyšového žabáčka a dvou oveček, do Podkrkonoší, aby objevili továrnu na hračky, z níž Filemon pochází. Jana Šrámková publikuje recenze v Respektu či A2, její fejetony vycházejí v časopisech Brána, Život víry aj. Je dcerou českého evangelikálního kazatele a teologa Pavla Černého. Získala několik ocenění Zlatá stuha za výtvarnou část knihy, v roce 2023 obdržela cenu Magnesia Litera za knihu Fánek Hvězdoplavec.

Nahrávka vznikla podle knihy Jany Šrámkové Tonda, Slávka a kouzelné světlo, vydané nakladatelstvím Albatros v roce 2023. Copyright © Jana Šrámková 2023. Čtou Jan Cina, Ivana Uhlířová. Režie Petr Gojda. Zvuk Vladimír Srb. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Filip Pošivač. Cover layout © Matěj Růžička. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2024.