Obálka audioknihy Proměna

Interpret: Filip Jančík
Vydavatel: Kanopa, Vendeta
Vydáno: 2024

Útěk před životem, útěk před realitou, útěk před sebou samým. Příběh muže, který dostal ještě jednu šanci začít od začátku.

Ptáte se, co se musí stát, aby člověk opustil svůj život, slibnou kariéru a rodinu, a znenadání začal žít nový život na samotě v hlubokých lesích Šumavy? Petr o tom ví své.

Po divoké oslavě se probudil a věděl, že pod vlivem nových okolností musí pryč, ačkoliv měl všechno, po čem kdy toužil. Během pár minut se rozhodl opustit svůj starý život.
Má namířeno do samého srdce Šumavy, kde to dobře zná, vyrůstal tam se svým dědečkem.

Najednou se však Petr ocitá sám v kruté realitě – v chladné přírodě se setkává nejen se svými vnitřními démony, ale i s tajemnými postavami – dřevorubcem Vincentem a majorem Hermannem. Záhy zjistí, že nic není tak, jak se na první pohled zdá… Začíná boj o přežití v naprosto odlišném světě.

Co se vlastně stalo? Proč Petr prchá? Odpovědi se postupně vynořují jako dílky skládačky, ale s každým dalším kouskem přibývá více otázek než odpovědí.

Audiokniha Proměna, autor David Věrný, čte Filip Jančík.