Obálka audioknihy Pokračování diplomacie

Vydáno: 2024
Série: Sektor Hirano díl 1
Velikost: 1.12 GB

Spor mezi Astonskou unií a Ballingtonským společenstvím o soustavu Argonaut, bohatou na vzácné suroviny, hrozí přerůst v otevřený konflikt a začíná vzájemné zastrašování pomocí hvězdných flotil. Admirál Sean Tyler i jeho protějšek kapitán Justina Tarziniová se snaží vyhnout válce, ale jejich snaha nemusí stačit. Politici nechtějí ustoupit, na povrch vyplouvají staré křivdy a celá situace se pomalu vymyká kontrole.

Vivian Evansová se konfliktu v Argonautu neúčastnila, ale brzy je jako zbrusu nová důstojnice na lehkém křižníku pověřena možná ještě nebezpečnějším úkolem. Účastní se expedice, které má navázat přátelské styky s mimozemskou rasou Hunů. Bohužel Hunové útočí na každého, kdo se přiblíží k jejich území, a veškerá komunikace s nimi probíhá přes válečné lodě.

JAN KOTOUČ
Jan Kotouč je jedním z nejúspěšnějších českých autorů sci-fi. Jeho prvotina Pokračování diplomacie vyšla v roce 2009, od té doby napsal řadu dalších románů, převážně z žánru military sci-fi a space opery (cyklus Sektor Hirano, cyklus Centrální impérium) a alternativní historie (cyklus České země). Je také jedním z mála českých autorů, kdo prorazil na anglicky mluvící trh. Kromě psaní pořádá kurzy tvůrčího psaní, učí na vysoké škole a vede literární linie na řadě českých conů.

Audiokniha Pokračování diplomacie, autor Jan Kotouč, čte Luboš Ondráček, režie Ondřej Černý.

Série Sektor Hirano

Obálka audioknihy Pokračování diplomacie