Obálka audioknihy Rytmus roku s Hankou Zemanovou - Červen

Vydavatel: Smart Press
Vydáno: 2024
Série: Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Bílé květy černého bezu jako by otvíraly pomyslnou bránu nejen do světlých a teplých dní, ale i do nejlepšího období pro sběr a sušení léčivých bylin. Příroda je na svém vrcholu. Energie jde ven, květy voní a září do kraje stejně jako my lidé. Pro ženy, které ctí cyklus měsíce, je červen něco jako doba ovulace. Nejvíce se ukazuje naše charizma, podle čínské medicíny je právě teď období ohně, srdce a tenkého střeva.

• Jaká jídla a nápoje nás v horku přirozeně zchladí bez narušování vnitřní rovnováhy?
• Jaké bylinky patří do domácí lékárny a jaké pomáhají dospívajícím dívkám i ženám v každém životním období?
• Jak si připravit nejlepší kvašené limonády z květů bezu, růží nebo lípy?
• Proč je pro nás léčivý stav, kterému se říká „koherence srdce“? A kdy ho v běžném životě prožíváme?

Hanka Zemanová
Vystudovala pedagogickou fakultu, ale místo dětí ve škole učí lidi, jak jíst zdravěji a přirozeněji. Napsala čtyři bestsellerové knihy: Biokuchařku, BioAbecedář a Novou biokuchařku, kterých se prodalo bez mála 80 000 kusů.V roce 2021 dopsala svou doposud nejkrásnější a nejobsáhlejší knihu Rytmus roku. Hanka stála u zrodu Pro-BioLigy (dnes Lovime.bio) a Biopekárny Zemanka. Má ráda rčení: „I když je otec nemoci neznámý, matkou je vždy strava,“ a proto považuje poctivé jídlo za nejjednodušší cestu ke snížení „chemického koktejlu” v těle i v přírodě. Ukazuje, že bio není móda ani zbytečný luxus, ale že je to čím dál tím větší nutnost – pro půdu, spodní vody, biodiverzitu i pro naši odolnost a imunitu. Hanka pochází z Prahy, od roku 2006 žije na venkově nedaleko Sedlčan. Je maminkou dvou dcer, Natálky a Elišky.

Série Rytmus roku s Hankou Zemanovou