Obálka audioknihy Tajemství Chimneys

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

VŠECHNY STOPY VEDOU DO STARÉHO VENKOVSKÉHO SÍDLA

Ani slečna Marplová, ani Hercule Poirot. Na scénu přichází další hrdina s bystrým mozkem, inspektor Battle. Ten by však případ nerozlousknul bez pomoci sympatického, i když krutě podezřelého Anthonyho Cadea, který se chtě nechtě stává detektivem-amatérem. Z Afriky, kde působí jako průvodce, dopraví Anthony do Anglie rukopis pamětí bývalého předsedy vlády balkánského státu, půvabně autorkou pojmenovaného Herzoslovensko, a svazek milostných dopisů.

Proč je však o paměti expremiéra tak enormní zájem ze strany různých existencí? A proč je v bytě autorky milostné korespondence nalezena mrtvola? Všechny nitky vedou do starého venkovského sídla Chimneys. Podaří se je za přítomnosti všech podezřelých rozplést?

AGATHA CHRISTIE
Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, rozená Millerová, anglická spisovatelka, autorka detektivních příběhů a dramat. Narodila se v Torquay v typické viktoriánské rodině. Roku 1906 odjela do Paříže studovat hudbu a zdokonalit si francouzštinu. V roce 1914 se provdala za důstojníka Archibalda Christieho, roku 1919 se jí narodila dcera Rosalind. Jejím druhým manželem byl archeolog Max Mallowan. Během první světové války pracovala jako dobrovolná sestra a lékárnice, za druhé světové války jako dobrovolnice ve výdejně léků. Roku 1971 jí královna Alžběta II. udělila titul Dáma britského impéria. Jejích knih se celosvětově prodalo již přes dvě miliardy výtisků v angličtině a jedna miliarda v dalších 103 jazykových mutacích. Agatha Christie publikovala celkem přes 80 románů, povídkových sbírek a divadelních her, především šlo o detektivky. Její nejslavnější literární postavy jsou Hercule Poirot a slečna Marplová.

PETR KUBES
Petr Kubes pochází z Olomouce. Vystudoval pražskou DAMU pod vedením Luboše Pistoriuse Jiřího Adamíry. Po studiích se vydal na krátké angažmá do Mladé Boleslavi a poté do Městských divadel pražských, než se vrátil do své rodné Olomouce, kde v Moravském divadle strávil šestnáct let. Za tu dobu vytvořil téměř padesát postav klasických i moderních autorů – hrál například Hamleta, Solnesse v Ibsenově Staviteli Solnessovi, Dona Juana v Horváthově hře Don Juan se vrací z války či Rostandova Cyrana z Bergeraku. Do Činohry Národního divadla Brno nastoupil v roce 2019, mimo jiné ztvárňuje roli Vladimíra v Beckettově Čekání na Godota. Aktuálně ho lze vidět na jevištích v Olomouci, Brně a Praze. Kromě divadla také spolupracuje s rozhlasem a nahrává audioknihy.

Nahrávka vznikla podle knihy Agathy Christie Tajemství Chimneys, vydané nakladatelstvím Euromedia Group v roce 2006. The Secret of Chimneys © 1925 Agatha Christie Limited, a Chorion company. All rights reserved. The Agatha Christie signature and the AC Monogram Logo are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and elsewhere. All rights reserved. Z anglického originálu The Secret of Chimneys přeložil Ivan Němeček. Translation copyright © Ivan Němeček, 2006. Čte Petr Kubes. Režie a zvuk Jiří Pochvalovský. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover design a úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Tajemství Chimneys, autorka Agatha Christie, čte Petr Kubes.