Obálka audioknihy Velká kolekce pohádkových příběhů

Velká kolekce pohádkových příběhů

Ludvík Středa

Interpret: Věra Galatíková
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2024

Nejznámější příběhy pro děti z nezapomenutelných televizních večerníčků. Více než 6 hodin skvělého poslechu pro celou rodinu.

Komplet obsahuje šest původních dětských alb - Kosí bratři, Příhody včelích medvídků, Ferda v mraveništi, Kubula a Kuba Kubikula, Maková panenka a Broučci. Legendární knížky pro děti v interpretaci známých českých herců jsou zárukou kvality. Účinkují Vlastimil Brodský, Jitka Molavcová, Petr Štěpánek, Lubomír Lipský, Libuše Havelková, Stanislav Fišer, Eliška Balzerová a další.

Kosí bratři

Veselé příběhy o kosích bratrech ze známého televizního večerníčku. Josef a Václav, podařená dvojice. Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Kosí bratři jsou pro každou lumpárnu a o zábavu s nimi není nouze. Účinkují Stanislav Fišer, Filip Dyda a Josef Zyka. Nahrávka z roku 1998.

Příhody včelích medvídků

Veselé příběhy dvou malých čmeláčků, Čmeldy a Brumdy i jejich kamarádů z meze za Teskovou zahradou. Knižní zpracování od autora literární předlohy populárního televizního večerníčku, Jiřího Kahouna. Účinkují Jitka Molavcová, Antonie Hegerlíková, Jana Boušková a Lubomír Lipský. Nahrávka z roku 1998.

Ferda v mraveništi

Veselé a vtipné vyprávění o příhodách uličnického mravence Ferdy a jeho přátel. Samostatné vydání třetí části "Knížky Ferdy Mravence". Ferda se v přestrojení za rytíře vrací do mraveniště, kde ho čeká nejen spousta kamarádů, ale také další dobrodružství se stonožkou, mravenčími miminky, zelenými mšicemi a dalšími postavičkami. Vypráví Lubomír Lipský. Nahrávka z roku 1999.

Kubula a Kuba Kubikula

Veselé příhody medvědáře Kuby Kubikuly, jeho medvěda Kubuly a podivného medvědího strašidla Barbuchy na jejich toulkách světem. Účinkují Libuše Havelková, Jaroslav Satoranský, Jana Boušková a Ema Skálová. Nahrávka z roku 1998.

Maková panenka

Literární předloha jednoho z nejoblíbenějších televizních večerníčků v interpretaci Vlastimila Brodského. Nahrávka z roku 1998.

Broučci

Pohádková dramatizace stejnojmenné knihy určená nejmladším posluchačům. Účinkují Věra Galatíková, Jitka Molavcová, Petr Štěpánek, Eliška Balzerová a další. Nahrávka z roku 1999.