Obálka audioknihy Tajemství

Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024
Série: Les Bor

Karlu Koutnému se po ukončení kariéry kriminalisty hroutí život. Rozpadl se mu vztah s partnerkou, profesně tápe a noční můry řeší alkoholem. Ač se snaží na dráhu vyšetřovatele zapomenout, shodou okolností objeví v lese oběšenou dívku. Vyšetřování oběšené dostává na starost mladý Martin Tůma jako svůj první samostatný případ. Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o sebevraždu a nadřízení směrují mladíka k uzavření případu. On má ale podezření, že se jednalo o vraždu.

PAVEL KOHOUT
Pavel Kohout se narodil a žije v Českých Budějovicích. Je autorem obsahu několika webů a věnuje se také prodejním textům. Pod vlastní nakladatelskou značkou KKnihy.cz vydal v letech 2014 - 2015 několik svých publikací (povídky ze školních let, texty o fotografování apod). Les Bor je jeho první detektivní román, který vyšel knižně začátkem roku 2020 v edici Původní česká detektivka. Za svou druhou detektivku Vražedkyně získal 3. místo v soutěži Cena Jiřího Marka 2020.

TOMÁŠ JIRMAN
Společně s Norbertem Lichým patří asi k nejznámějším ostravským hercům. Narodil se v Trutnově, vystudoval gymnázium ve Vysokém Mýtě, později DAMU v Praze. Nejprve působil v Olomouci a Šumperku. Od roku 1983 působí a žije v Ostravě. Je ve stálém angažmá v Národním divadle Moravskoslezském. Občas ovšem hraje také v Komorní scéně Aréna. Mezi jeho koníčky patří jízda na kole, příroda, turistika a posezení s přáteli. Jeho oblíbený citát zní: „Divadlo se hraje dobře, špatně a v Brně.“ Svoji první velkou roli získal v legendárním televizním seriálu VELKÉ SEDLO. Hostoval v seriálech DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY, ČETNICKÉ HUMORESKY a STRÁŽCE DUŠÍ.

Audiokniha Tajemství, autor Pavel Kohout, čte Tomáš Jirman, režie Vladan Hýl.

Série Les Bor

Obálka audioknihy Les Bor