Dušičky a Halloween jako nikdy předtím! Nechte se vyděsit audioknihami se slevou 30%
22. 10. 2024 14:27 | Patricie Kolohnátková

Hledáte dokonalého společníka na dlouhé podzimní večery? O2 Knihovna má pro vás halloweenskou hororovou hostinu! Až do 4. listopadu si můžete stáhnout desítky napínavých a děsivých audioknih se slevou 30 %. Připravte se na mrazivé příběhy od světoznámých autorů jako Stephen King, Robert Bryndza, Jo Nesbø nebo Chris Carter. Uvařte si horký čaj, zhasněte světlo a ponořte se do děsivých světů plných tajemství a napětí!

Stephen King: Pohádka

Charlie Reade vypadá jako typický puberťák, který má život před sebou, ale jeho dosavadní cesta nebyla žádný med. Poté, co přišel o matku a musel se postarat o tátu alkoholika, se mu naskytne šance změnit svůj osud. V sousedním domě objeví tajemství, které vede do paralelního světa. A ten je v pořádném průšvihu. Obyvatelé Empisu trpí pod vládou temných sil a Charlie se musí rozhodnout, zda jim pomůže, nebo se nechá stáhnout do propasti zla.

Stephen King v této knize přináší mistrovské spojení hororu a fantasy, které si užijete v podání Matouše Rumla.

Interpret: Matouš Ruml

Žánr: Světová literatura, román, fantasy
Hodnocení na Databázi knih: 89 %

Robert Bryndza: Noční lov

Vyšetřovatelka Erika Fosterová čelí jednomu z nejděsivějších případů své kariéry. Vážený lékař je nalezen mrtvý ve své posteli, brutálně zavražděný. O pár dní později je objevena další oběť a způsob vraždy je stejný jako v případě lékaře. Je proto jasné, že série právě začala. Erika a její tým musí co nejrychleji zjistit, co oběti spojuje, než vrah znovu udeří. Napětí graduje s každou minutou a Fosterová brzy sezná, že si vrah možná vyhlédl i ji.

Robert Bryndza v Nočním lovu potvrzuje, že čtenáře umí bravurně napínat k prasknutí, a Martin Stránský zas svou skvělou interpretací dodává příběhu tu správnou dávku temnoty.

Interpret: Martin Stránský

Žánr: Světová literatura, thriller
Hodnocení na Databázi knih: 86 %

Tip: Užijte si audioknihu 25 strašidelných pověstí z Čech a Moravy od Adolfa Weniga ve špičkovém podání Jana Kanyzy. Nyní se slevou 30 %.

Jo Nesbø: Přízrak

Harry Hole se po třech letech v Hong Kongu vrací do Osla, kde ho čeká případ, který může mít zásadní dopady nejen na místní drogovou scénu, ale i na jeho osobní život. Na scénu přichází nová droga jménem violin, která slibuje zázračné účinky, zároveň ale má vražedné vedlejší účinky. Když se Harry dozvídá, že vrahem může být někdo, koho dobře zná, začíná závod s časem.

Doplňme, že si Přízrak užijete v podání Hynka Čermáka.

Interpret: Hynek Čermák

Žánr: Světová literatura, severská krimi, thriller
Hodnocení na Databázi knih: 87 %

Chris Carter: Já jsem smrt

Los Angeles má další děsivou záhadu. Robert Hunter a jeho kolega Carlos Garcia vyšetřují brutální vraždu, při níž byla oběť mučena a naaranžována do podivné polohy. Další oběť se objevuje záhy a vše nasvědčuje tomu, že mají co do činění se sériovým vrahem, který má z policajtů dobrý den. Mrazivá hra na kočku a myš začíná a detektivové se ocitají v pekelném závodě o čas. Já jsem smrt je napínavý a nekompromisní thriller, který vás i díky Jakubovi Saicovi vtáhne do děje od první minuty.

Interpret: Jakub Saic

Žánr: Světová literatura, thriller
Hodnocení na Databázi knih: 93 %

Josh Malerman: Bird Box

V postapokalyptickém světě čeká na každého venku smrt. Stačí jediný pohled na záhadnou bytost a člověk okamžitě zešílí nebo se zabije. Malorie a její dvě děti se snaží uniknout do bezpečí, ale cesta, kterou musí podniknout, je děsivější, než by si kdy dokázali představit. Po řece musí plout se zavázanýma očima bez možnosti se rozhlédnout, protože každý pohled by mohl být osudný. Malermanův psychologický thriller Bird Box je stejně napínavý jako děsivý a Dana Černá dodává audioknize potřebnou dávku emocí.

Interpret: Dana Černá

Žánr: Světová literatura